Redakcja "CD Action" otrzymała wypowiedzenia. Niepewny los legendarnego pisma dla graczy

Osoby pracujące w redakcji miesięcznika "CD Action" otrzymały wypowiedzenia. Wydawnictwo Bauer poinformowało, że decyzja w sprawie przyszłości pisma zostanie podjęta w najbliższych miesiącach.

W ostatnich miesiącach można było zaobserwować przyśpieszenie procesu upadku prasy papierowej na polskim rynku wydawniczym. W grudniu po raz ostatni ukazały się w Polsce takie tytuły, jak  "Playboy", "CKM", "Cosmopolitan" czy "Joy", natomiast w kwietniu tygodnik "Wprost" przeszedł tylko na wydanie cyfrowe. Niepewny los czeka również miesięcznik "CD Action", którego redaktorzy otrzymali wypowiedzenia. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Redakcja "CD Action" z wypowiedzeniami. Pismo pojawi się w kioskach

Głos w tej sprawie zabrała redakcja miesięcznika, potwierdzając doniesienia o wypowiedzeniach, a także prezentując swój pogląd w kwestii przyszłości pisma. 

Zgadza się - dostaliśmy wypowiedzenia. Nie wiemy, co z przyszłością CD-Action. Póki będziemy mogli, póty dostarczać będziemy Wam wieści o grach i nasze opinie – zarówno tu, jak i w magazynie (...) Wiele wskazuje, że przed nami zupełnie nowy rozdział. Co przyniesie, tego nie wie nikt. Z naszej strony chcemy podziękować za wszystkie lata, które z nami spędziliście. Jesteście najlepsi!

- czytamy w stanowisku redakcji, w którym zaznaczono, że szóste w tym roku wydanie "CD Action" jest już w druku i pojawi się w kioskach 5 maja. 

Wydawnictwo Bauer: Decyzja o losach "CD Action" zostanie podjęta w najbliższych miesiącach

Na temat przyszłości "CD Action" oraz drugiego pisma zajmującego się tematyką gier, czyli "PC Format" wypowiedziało się wydawnictwo Bauer, które, jak podano w komunikacie, "informuje, że oba czasopisma nadal będą się ukazywać. Dziennikarze otrzymali wypowiedzenia i mają różne okresy wypowiedzenia, w trakcie których pracować będą nad kolejnymi wydaniami. Decyzja o dalszych losach ww tytułów zostanie podjęta w nadchodzących miesiącach". 

"CD Action" jest wydawane od kwietnia 1996 roku. Od początku magazyn poświęcony był tematyce gier komputerowych, do czasopisma przez lata dołączane są płyty z grami. Jego sprzedaż kształtuje się na poziomie ponad 30 tys. egzemplarzy.  

Więcej o: