Czekasz aż twój smartfon rozładuje się do zera? To błąd. Jak poprawnie ładować akumulator? [TOPtech]

Daniel Maikowski
Wokół tematu ładowania baterii w smartfonie narosło sporo mitów. Niektóre z nich są niegroźne, a inne wręcz przeciwnie. W jaki sposób dbać o akumulator, aby telefon posłużył nam jak najdłużej? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów.

W cyklu TOPtech Daniel Maikowski, dziennikarz Next.gazeta.pl prezentuje nowinki ze świata technologii. W dzisiejszym odcinku tłumaczymy, jak poprawnie ładować baterię w smartfonie.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (11)
Częste ładowanie smartfona uszkodzi baterię? To bzdura. Takich mitów jest więcej [TOPtech]
Zaloguj się
 • gonzoe

  Oceniono 8 razy 6

  Gdzie jest treść artykułu?

 • mirek sroka

  Oceniono 3 razy 3

  Żeby odczytać artykuł trzeba podłączyć urządzenie do ładowarki a palcem zakryć kamerę .

 • fjf

  Oceniono 2 razy 2

  czy w tym tabloidzie ktoś jeszcze myśli? Jaki kretyn w takim razie pisał onegdaj o szkodliwości łądowania do 100 %. Co za gów......e wiadomości.

 • java77

  Oceniono 2 razy 2

  byc moze czeste ladowanie tel szczegolnie nie wplywa na zywotnosc akumulatora,Ale za to uzywanie coraz mocniejszych ladowarek do niego juz tak-wplywa i to bardzo mocno.Zasada jest prosta.Im mniejszy prąd ładowania tym dłużej żyje akumulator.

 • a_usher

  Oceniono 2 razy 2

  Koleś chciał się pochwalić nowym smartfonem czy opowiedzieć parę sucharów?

 • lekarzzewsi

  Oceniono 1 raz 1

  Żywotność ogniwa określa się ją na podstawie ilości cykli ładowania i rozładowywania, a za koniec życia akumulatora przyjmuje się moment, gdy jego pojemność spadnie do 80% wartości nominalnej. Dzieje się to po 500-800 cyklach. Więc, oczywiście, że częste ładowanie skraca żywotność. Pewnie w tytule miało być "doładowywanie", bo pełen cykl to rozładowanie do przyjętego przez producenta minimum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX