Cyberpunk 2077 z tajemniczym wydarzeniem. CD Projekt szykuje Night City Wire

Premiera Cyberpunk 2077 dopiero za kilka miesięcy. Promocja gry nie rozpoczęła się jeszcze na dobre, ale CD Projekt nie pozwala zapomnieć o produkcji i co jakiś czas podgrzewa atmosferę. Na czerwiec polskie studio zapowiedziało tajemnicze wydarzenie.

Cyberpunk 2077 po przesunięciu premiery, ma zadebiutować 17 września 2020 roku. CD Projekt zapowiedział, że machina promocyjna ruszy na kilka tygodni przed tą datą. Studio jednak umiejętnie nie pozwala zapomnieć o swojej grze i co jakiś czas podrzuca mniejsze materiały. Za nieco ponad miesiąc, na graczy może czekać coś większego, być może nawet obszerny stream z produkcji.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Cyberpunk 2077 z kolejnym materiałem z gry

CD Projekt wrzucił na swojego Twittera enigmatyczną i lakoniczną grafikę z datą 11 czerwca. Wtedy też miały odbyć się targi E3, co może sugerować, że firma przygotowała duży materiał, który ma być pokazany w Los Angeles. Najpewniej będzie to jakieś wideo, zapis rozgrywki lub trailer, na co wskazuje emotikona telewizora.

Można śmiało obstawiać, że głównym bohaterem prezentacji będzie miejsce akcji Cyberpunk 2077, bo całość nazwano Night City Wire. Samo miasto ma być bardzo ważnym elementem gry, mimo że mapa będzie niewielka, w porównaniu z Wiedźminem 3. Ma to zrekompensować jego gwar, tłok i tętniące na ulicach życie. Możliwe też, że lokacje będą rozbudowane w pionie, co zwiększy przestrzenie do zwiedzania. 

Cyberpunk 2077 i frakcje w Night City

CD Projekt stara się wprowadzić graczy w świat gry, jeszcze przed premierą Cyberpunk 2077. W ostatnich tygodniach polskie studio prezentowało poszczególne frakcje, jakie znajdą się w Night City. Dotąd pokazano siedem różnych gangów i korporacji, które opatrzono krótkimi opisem oraz ich znakami.

Ostatnio dowiedzieliśmy się też, że gra została oceniona przez agencje zajmujące się oznaczaniem, dla jakich osób odpowiednie są dane produkcje. Cyberpunk 2077 będzie dostępny tylko dla graczy powyżej 18. roku życia.

Więcej o: