Nowy zwiastun do The Last of Us 2. Gra otrzymała status złoty i jest w drodze do tłoczni

The Last of Us 2 otrzymało właśnie nowy fabularny zwiastun. Trailer wprowadza nas w fabułę, nie zdradzając nic z samej rozgrywki. Ponadto studio poinformowało, że gra otrzymała status złoty, co oznacza, że zakończono nad nią pracę i trafi teraz do tłoczni.

Nowy zwiastun The Last of Us 2 to trailer fabularny, ale pojawia się w nim kilka niewielkich urywków z rozgrywki. Najwięcej dowiadujemy się o historii i wrogach, z jakimi będzie musiała zmierzyć się Ellie. 

 

Grze nic nie powinno już przeszkodzić w premierze. Neil Druckman ze studia Naughty Dog, odpowiedzialnego za tę produkcję, wypuścił 4 maja krótkie wideo, w którym informuje, że otrzymała ona status złoty. To oznacza, że pracę nad nią teoretycznie się zakończyły, a produkt jest gotowy do wysłania do tłoczni. W branży gier proces zakończenia prac jest jednak tylko pozorny, dlatego zamiast tego mówi się o złotym statusie i gotowości do wypuszczenia gry. Naughty Dog znalazło już kolejne małe błędy, których wcześniej jego pracownicy nie zdołali wychwycić i pracuje nad pierwszych patchem do gry. Uczciwa postawa, którą warto docenić, bo pokazuje, że twórcom zależy na dostarczeniu jakościowego produktu.

 
Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

The Last of Us 2 z nowym zwiastunem tuż przed debiutem. Kiedy premiera gry?

Nowy zwiastun został opublikowany na chwilę przed premierą. Ale warto pamiętać, że debiut The Last of Us 2 dwukrotnie już przekładano. Początkowo gra miała ukazać się na jesieni 2019 roku, ale wtedy przeniesiono premierę na luty 2020 roku. Okazało się jednak, że studio i tego terminu nie zdoła dotrzymać. Z podaniem nowej daty premiery zwlekano i ujawniono ją dopiero pod koniec kwietnia. The Last of Us 2 trafi do sklepów 19 czerwca. To też oznaczało dla Sony konieczność przeniesienia premiery innej eksluzywnej gry na PlayStation, czyli Ghost of Tsushima.  

Więcej o: