CD Projekt rusza na zakupy. Spółka wyda 300 mln zł na obligacje, w tym na papiery Skarbu Państwa

CD Projekt, właściciel studia CD Projekt RED, poinformował, że chce przeznaczyć do 300 mln zł na zakup obligacji Skarbu Państwa i papierów trzech innych krajów. Środki na ten cel mają pochodzić z nadwyżek gotówkowych, którymi dysponuje spółka.
Zobacz wideo

Swoje plany CD Projekt RED ogłosił w środę w komunikacie do akcjonariuszy. Czytamy w nim, że spółka chce przeznaczyć do 150 mln zł na zakup obligacji Skarbu Państwa oraz drugie 150 mln zł na papiery dłużne Niemiec, Stanów Zjednoczonych oraz Szwajcarii.

Nabywanie obligacji następować będzie w okresie najbliższych 3 miesięcy, a okres ich wykupu będzie nie dłuższy niż 3 lata lub w przypadku wybranych obligacji amerykańskich do 5 lat.

Jednocześnie Zarząd podjął decyzję o ograniczeniu ryzyka kursowego związanego z obligacjami zagranicznymi poprzez zawarcie, w ramach dostępnych limitów skarbowych w instytucjach finansowych współpracujących ze Spółką, symetrycznych transakcji zakupu instrumentów pochodnych, w szczególności kontraktów sprzedaży waluty typu forward.

- czytamy w komunikacie.

CD Projekt największą spółką na GPW

CD Projekt w kwietniu br. oficjalnie stał się największą spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kapitalizacja rynkowa firmy wynosi 34,75 mld zł., co oznacza, że wyprzedza ona pod tym względem zarówno PKO BP (26,08 mld zł), jak i PZU (24,83 mld zł).

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo oraz GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Najsłynniejszą produkcją studia jest seria Wiedźmin, obecnie trwają prace nad grą Cyberpunk 2077. Na koniec 2019 r. spółka miała ponad 482 mln zł gotówki.

O co chodzi w Cyberpunku 2077?

Cyberpunk 2077 to gra cRPG, oparta na licencji "papierowej" gry fabularnej "Cyberpunk" Tytuł przenosi nas do futurystycznego Night City, którym rządzą gangi i bezduszne megakorporacje.

Jednym z ważniejszych elementów świata gry jest zamiłowanie ludzi do modyfikowania ciała za pomocą tzw. wszczepów, które zwiększają ich możliwości psychofizyczne. Na ulicach Night City spotkamy więc osoby z cybernetycznymi implantami nóg, rąk, oczu oraz wielu innych narządów.

W grze wcielamy się w postać V - prywatnego najemnika, który próbuje przetrwać w jednym z najbardziej niebezpiecznych miast Ameryki Północnej, bo za takie uznawane jest Night City.