Revolut Junior startuje w Polsce. Ma uczyć kontroli wydatków. Można założyć konto nawet siedmiolatkowi

Revolut otwiera się w Polsce na najmłodszych użytkowników. Revolut Junior umożliwi rodzicom otwarcie subrachunku dziecku od siódmego roku życia i kontrolę jego wydatków. Dziecko dostanie z kolei własną kartę i aplikację, która ma pomóc w nauce finansów.
Zobacz wideo Chcesz kupić mieszkanie? Lepiej zebrać 20 proc. wkładu. Inaczej bank

Revolut to świetnie znana w Polsce brytyjska firma fintech (technologie finansowe), która umożliwia płacenie w kilkudziesięciu walutach. Karta pozwala na płatności za granicą z przewalutowaniami po kursach międzybankowych (bez tzw. spreadu walutowego), co przekłada się na oszczędności podczas wyjazdów. Revolut od 2017 roku obsługuje płatności również w złotówkach i od tamtego czasu szybko zdobywa nowych klientów w naszym kraju. Obecnie ma nad Wisłą ponad pół miliona użytkowników.

Revolut Junior, czyli finanse dla dzieci

Do tej pory Revolut był dostępny dla użytkowników pełnoletnich, który mogli korzystać z jednego z trzech typów konta - Standard, Premium i Metal. Teraz dołącza do nich konto Junior dostępne dla osób od 7. do 17. roku życia.

Junior jest przeznaczony dla użytkowników niepełnoletnich, dlatego nie będzie samodzielnym typem konta. Revolut Junior trzeba założyć poprzez konto rodzica i to on będzie sprawował nadzór nad rachunkiem dziecka.

Młody użytkownik dostaje zatem kartę do konta i powiązaną z nim aplikację mobilną i może samodzielnie kontrolować swoje wydatki. Apka jest dedykowana najmłodszym - została okrojona z wielu (i tak niedostępnych dla nich) funkcji i umożliwia kontrolę rachunku w łatwiejszy i bardziej przejrzysty sposób.

Wgląd w finanse dziecka będzie ma jednak również rodzic z poziomu własnej aplikacji mobilnej na telefonie. Może też łatwo doładować konto swojej pociechy. Na dodatek karty Revolut Junior mają być akceptowane jedynie w miejscach przeznaczonych dla młodych (swoje preferencje rodzic będzie mógł ustawić w aplikacji).

Revolut JuniorRevolut Junior fot. zrzut ekranu ze strony Revoluta

Fintech deklaruje, że dostęp do Revoluta dla najmłodszych ma nie tylko umożliwić im na skorzystanie z pieniędzy, ale spełniać również funkcję edukacyjną. Zdaniem firmy, konto Junior uczy dzieci, w jaki sposób wydawać, oszczędzać i kontrolować swoje własne środki. Daje im też uczycie pewnej niezależności finansowej.

Revolut Junior jest też jedną z bardzo niewielu usług bankowych umożliwiających dostęp do pieniędzy dla osób poniżej 13. roku życia. Jak przypomina serwis cashless.pl, obecnie takie konto można założyć jedynie w banku PKO i mBanku.

Revolut Junior ma niestety dość zasadniczą wadę. Mogą stworzyć go wyłącznie osoby korzystające z płatnych planów Premium i Metal. Użytkownicy darmowego konta Standard muszą zatem wcześniej wykupić wyższy plan, aby utworzyć konto Junior dla dziecka.

W Gazeta.pl chcemy być dla Was pierwszym źródłem sprawdzonych informacji, ale też wsparciem i inspiracją w tych trudnych czasach. PRZECZYTAJ NASZĄ DEKLARACJĘ i weź udział w badaniu >>