Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]

Daniel Maikowski
21 lat temu Bill Gates podzielił się ze światem szeregiem technologicznych prognoz, które okazały się zaskakująco precyzyjne, a dziś wypełniają się na naszych oczach.

W cyklu TOPtech Daniel Maikowski, dziennikarz Next.gazeta.pl prezentuje nowinki ze świata technologii. W dzisiejszym odcinku przyglądamy się postaci Billa Gatesa, założyciela Microsoftu.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (29)
Tak Bill Gates wyobrażał sobie przyszłość w 1999 roku. Skąd on to wiedział? [TOPtech]
Zaloguj się
 • grundol1

  Oceniono 18 razy 18

  Co to za wizjonerstwo skoro podawaliny pod większość opisanych technologii istniały już w 1999 roku, a literatura i popkultura s-f opisywały od dawna. Część z nich można znaleźć np. u Lema już w latach 50. Skoro Gates był takim wizjonerem, a pod koniec lat 90. był szefem największej technologicznej firmy świata to dlaczego Microsoft praktycznie w żadnym z opisywanych zagadnień nie był pionierem na rynku i nie odegrał żadnej kluczowej roli?

 • piotr.grd

  Oceniono 12 razy 12

  Powinniście CO NAJMNIEJ oznaczać odpowiednio odnośniki, że kierują one nie do artykułów tylko do materiałów audio / wideo / zdjęć itp. Tymczasem na stronie głównej next.gazeta.pl nie widzę żadnej wskazówki co do tego, że to nie jest artykuł do poczytania i tylko tracę czas klikając.

 • talavera

  Oceniono 11 razy 11

  Akurta to wszystko o czym "mówił" Gates - już wtedy istniało. Istniały advertisery, boty i automaty, istniał GSM, i projektowany "smartfony".
  Gates - parę lat wczesniej NIE WIERZYŁ w INTERNET czego nalepszym potwierdzeniem jest to że Microsoft tworzył encyklopedię na CD zwana Encarta. A Netscape byl pierwszą przeglądarką masową na Windowsy bo Gates internetu nie przewidywał.

 • poochojek

  Oceniono 15 razy 5

  “ 640K of memory should be enough for anybody.“
  “ “If you can't make it good, at least make it look good”
  “ The Internet? We are not interested in it”
  “ The internet is just a passing fad.“
  “ Everything on the internet is real god damn it!”
  “ I choose a lazy person to do a hard job. Because a lazy person will find an easy way to do it.”
  “I never said 640K of memory should be enough for anybody.”

 • Jerzy Boj

  Oceniono 2 razy 2

  Hm. Nie widzę artykułu. Czy to wersja dla nie czytających?

 • swietyna

  Oceniono 1 raz 1

  Błąd w założeniu. Historia nie dzieje się sama. Ktoś ją kreuje. Te dwa filmiki pokazują jak robi to Bill Gates i jego pieniądze. Zerknijcie na
  "Krótka historia kwantowego tatuażu Billa Gatesa" bitchute.com/video/5QYSWN6AyrWR/ oraz "Jak Bill Gates zmonopolizował światowe zdrowie" bitchute.com/video/QwNl2TruQZ1d/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX