CD Projekt największym producentem gier w Europie. Spółka prześcignęła Ubisoft

W środę 20 maja producent "Wiedźmina" i nadchodzącego, mocno wyczekiwanego przez gamingową społeczność "Cyberpunka 2077" prześcignął francuski Ubisoft, stając się największym producentem gier w Europie pod względem wartości rynkowej.

"Kapitalizacja polskiego CD Projekt przekroczyła dziś wartość francuskiego Ubisoftu. Tym samym polska spółka stała się największym producentem gier w Europie pod względem wartości rynkowej. To dowód na dojrzałość polskiej gospodarki" - poinformował w środę na Twitterze Piotr Bujak, główny ekonomista i dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych PKO Banku Polskiego.

Zobacz wideo Wakacje 2020. Gdzie będziemy mogli wyjechać?

W środę około 16 za jedną akcję CD Projektu płacono (po wzroście przekraczającym 4 proc.) 397,40 zł. Przy tej cenie, wartość rynkowa całego CD Projekt wynosi 38,2 mld zł. W przeliczeniu na euro według aktualnego kursu NBP daje to 8,39 mld euro, podaje "Business Insider".

CD Projekt wyprzedza Ubisoft

Jak czytamy w "BI", akcje Ubisoftu również wzrosły w środę na giełdzie w Paryżu - o 2,7 proc. Przez to kapitalizacja wynosi 8,32 mld euro. Widzimy zatem, że różnica między CD Projektem, a francuską spółką wynosi 700 tys. euro na korzyść Polaków. 

Akcje CD Projektu w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy wzrosły o 92 proc., a Ubisoftu spadły o ponad 2 proc.

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta na wrzesień

CD Projekt pierwotnie planował premierę Cyberpunk 2077 na 16 kwietnia 2020 roku. Studio jednak nie wyrobiło się z pracami i postanowiło przesunąć debiut o kilka miesięcy. Premiera Cyberpunk 2077 jest zaplanowana na 17 września 2020 roku i wszystko wskazuje na to, że ten termin będzie ostatecznym. Niedługo powinniśmy dowiedzieć się więcej o produkcji, na którą czeka gamingowa społeczność całego świata. Na 11 czerwca CD Projekt zaplanował pokaz Night City Wired.

Więcej o: