Pogoda w TVP z efektami specjalnymi jak z gier wideo. Wygeneruje je silnik Unreal Engine [WIDEO]

Jarosław Olechowski poinformował, że produkcje Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zostaną wzbogacone efektami specjalnymi. Będzie za nie odpowiedzialnie polskie studio Platige Image pracujące na silniku Unreal Enginge znanym z gier komputerowych.

Pogoda w serwisach realizowanych przez Telewizyjną Agencję Informacyjną będzie interaktywna dzięki efektom specjalnym - poinformował Jarosław Olechowski, dyrektor TAI. Wirtualne Media podają, że za efekty specjalne będzie odpowiadało doświadczone i uznane polskie studio Platige Image. Firma ma doświadczenie w tworzeniu krótkometrażowych animacji (nagradzana "Katedra" Tomasza Bagińskiego), efektów do serialu ("Wiedźmin"), zwiastunów do gier wideo ("God of War", "Watch Dogs 2") i efektów w filmach pełnometrażowych ("Wonder Woman", "Antychryst", "Quo Vadis").

Platige Image będzie pracował na Unreal Engine, jednym z najbardziej wszechstronnych i najczęściej używanych silników w grach wideo. Możliwości jego najnowszej wersji można było ostatnio sprawdzić podczas prezentacji demo na PlayStation 5.

Zobacz wideo "Matrix" - efekty specjalne zostały nagrodzone Oscarem

Efekty specjalne nie tylko w TVP

Nowa pogoda ma być nadawana na głównych antenach mediów publicznych, tj. w TVP Info, TVP1 ("Wiadomości") i TVP2 ("Panorama"). Nową odsłonę pogody będziemy mogli zobaczyć jeszcze w tym tygodniu.

Czegoś takiego nie ma nikt. Prognoza będzie nadawana teraz w nowoczesny, ultrarealistyczny sposób. Jesteśmy pierwszym w Polsce nadawcą w tej skali wykorzystującym tę technologię

- powiedział dla Wirtualnych Mediów Jarosław Olechowski. Platige Image pierwszy raz podjęło współpracę z TVP w zeszłym roku, gdy zaprojektowali dla telewizji nową oprawę głównego wydania "Wiadomości". Wtedy też zapowiedziano wykorzystanie w publicznej telewizji technologii Virtual Window oraz Rozszerzonej rzeczywistości (ang. Augumented Reality, AR).

Tę technologię jesienią zeszłego roku przedstawił widzom Polsat. Prowadząca program sportowy Paulina Chylewska "weszła w ekran" i "przeniosła się" na stadion. 

Więcej o:
Komentarze (27)
Pogoda w TVP z efektami specjalnymi jak z gier wideo. Wygeneruje je silnik Unreal Engine [WIDEO]
Zaloguj się
 • tradycja_krotkiej_reki

  Oceniono 20 razy 18

  Ma to sens. Ponieważ treści pokazywane w TVP dzielą się na trzy kategorie, tj.
  - prawdziwe: data i godzina,
  - prawdopodobne: prognoza pogody,
  - nieprawdziwe: cała reszta,
  byłoby właściwym, by chociaż dwie pierwsze kategorie miały oprawę rekompensującą niedostatki ostatniej.

 • desnoran3

  Oceniono 13 razy 13

  Za komuny był taki kawał:
  Jaruzelski chciał sobie podnieść notowania opinii publicznej po ogłoszeniu stanu wojennego. Po wielu badaniach Urban drżącym głosem przedstawia mu wyniki:
  -towarzyszu generale, musielibyście chodzić po wodzie - jak wiecie kto, no cudu nam potrzeba.
  Jaruzelski zacisnął zęby i zaczął trenować, po miesiącach ciężkiej pracy nauczył się chodzić po wodzie.
  I w pewien piękny słoneczny dzień postanowił przejść po falach Wisły na drugi brzeg.
  Dumnie kroczy po falach, zobaczył dwóch wędkarzy suszących flaszkę w krzakach, dumnie wypiął pierś, zaczął iść marszowym krokiem, zauważyli go wędkarze i jeden mówi do drugiego:
  -Ty Józek patrz - generał ku...wa, a pływać nie umie!
  Możecie sobie mieć studio ze złota w tym TVP, co nie zmieni faktu, że wali od was zwykłym szambem. I nie przykryje tego nic, choćbyście na antenie robili cuda jak Jezus.

 • greg-40

  Oceniono 11 razy 11

  Niedlugo beda wywiady z opozycja w technologii UNREAL

 • piskizmiski

  Oceniono 11 razy 11

  pffff... nawet jakby kurski, holecka rogalska, popek, kamel itd. ściągali tam gacie i tak nie oglądam tvpis. Pogodę to mam w telefonie. A od tvpis odzwyczailiśmy się szybko, w 2017. Nie brakuje, nie istnieją dla mnie kanały tvp.
  Wyprowadzanie publicznych pieniędzy, ile pod stołem za wygrany kontrakt musieli odpalić panowie z agencji? Dla jacka K. na prywatne konto czy dla Nowogrodzkiej? Kontrakcik na fotomontaże fake newsów, gumkowania, pisiurskich spotów, wyborczy wieczór z tvpis też już podpisany? :D

 • kilerpizza

  Oceniono 8 razy 6

  Plebs radośnie zaciera rączki i czeka na wieczorne wydanie wiadomości.

 • kl0ss

  Oceniono 5 razy 5

  Qrwa, ja pi3rdolę!!!!!!!!!! Zamiast leków dla chorych na raka będzie pogoda na silniku graficznym Unreal.

 • stachud

  Oceniono 4 razy 4

  Jak się dostaje za friko 2 mld to można bezkarnie wydawać na pierdoły.

 • duckoff

  Oceniono 4 razy 4

  Będzie łatwiej pokazywać wykresy, że w miastach w których rządzi PO, pogoda jest brzydsza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX