Awaria kart płatniczych w dwóch dużych bankach. Klienci nie mogą z nich korzystać

Klienci Alior Banku i Banku Pocztowego mają kłopot z korzystaniem z kart płatniczych - zarówno nie da się nimi zapłacić, jak i wypłacić pieniędzy z bankomatów za ich pośrednictwem. Wyjątkiem jest możliwość wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet przez klientów Alior Banku.

O awarii poinformował portal rmf24.pl, który dowiedział się o problemie od samych klientów Alior Banku. Co ważne, podają oni, że mimo nieudanej transakcji środki zostały pobrane z konta. Warto zatem sprawdzać stan swojego rachunku po próbie wykonania danej operacji.

Zobacz wideo Wakacje 2020. Gdzie będziemy mogli wyjechać?

“W godzinach popołudniowych odnotowaliśmy utrudnienia po stronie naszego dostawcy z dokonywaniem części transakcji przy użyciu kart płatniczych. W tym czasie klienci mogą skorzystać z płatności BLIKIEM bądź wypłacić pieniądze w bankomatach sieci Euronet. Trwają prace nad rozwiązaniem tej sytuacji. Przepraszamy za niedogodności" - podał Alior Bank w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Awaria trwa już od kilku godzin. Nie wiadomo jak długo potrwa usunięcie problemu.

Awaria także w Banku Pocztowym

Również Bank Pocztowy poinformował o trudnościach z wypłatami z bankomatów. "Dzień dobry, obecnie występują chwilowe utrudnienia w korzystaniu z karty Mastercard. Trwa weryfikacja i usuwanie utrudnień. Prosimy o chwilę cierpliwości, mamy nadzieję, że niebawem wszystko się unormuje. Pozdrawiamy, Zespół Banku Pocztowego" - podano w oświadczeniu.

Zmiany w składzie Alior Banku

Sześciu członków rady nadzorczej Alior Banku złożyło rezygnację w związku ze zwołanym na czwartek 21 maja 2020 r. walnym zgromadzeniem banku. Rezygnację złożył przewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Kulik oraz członkowie: Dariusz Gątarek, Mikołaj Handschke, Artur Kucharski, Wojciech Myślecki oraz Maciej Rapkiewicz.

"Wyżej wymienieni Członkowie Rady Nadzorczej Banku złożyli rezygnacje w związku ze zwołanym na dzień 21 maja 2020 r. Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Banku, na którym to wybrany zostanie skład Rady Nadzorczej Banku na kolejną kadencję zgodnie z porządkiem obrad Walnego Zgromadzenia" -podano w komunikacie

Więcej o:
Komentarze (42)
Awaria kart płatniczych w dwóch dużych bankach. Klienci nie mogą z nich korzystać
Zaloguj się
 • blahblah69

  Oceniono 10 razy 8

  Bank Pocztowy? Wcale sie nie dziwie.

 • laszczyny

  Oceniono 14 razy 6

  PISoBOLSZEWICKIE znacjonalizowane koryta nie wyrabiają. Konie z Janowa Podlaskkiego były pierwszą ofiarą tych pasożytów.

 • gordejuela

  Oceniono 5 razy 5

  Przerazajace jest ,co PiS robi z bankami i spolkami skarbu panstwa.Zmianom nie ma konca.AW Aliorze trudno juz policzyc,ktora to zmiana a bank z najlepszego stal sie byle jaki a jegoakcje sa najtansze w historii.To samo Pekao SA ,w ktorym wlasnie tez caly zarza dpodal sie dodymisli a na prezesa wstawiono pania o nazwisku,jakz e by inaczej....Duda.

 • jzd

  Oceniono 8 razy 2

  Takie duże te banki jak i kurdupel przystojny

 • mmichal

  Oceniono 5 razy 1

  Na moje konto już wróciły pieniądze które zostały pobrane pomimo odmowy transakcji. Także działają chłopaki i dziewczyny. Teraz pewnie w nadgodzinach.

 • shago0

  Oceniono 17 razy 1

  tylko obrót bezgotówkowy, to nas wyzwoli z wolności i poz2woli bandzie nierobów zwanych bankierami na włozenia nam homon5ta na pysk i kark. jamen

 • europeanian

  Oceniono 15 razy 1

  jestem za dostępnością pigułki poronnej w gabinetach ginekologicznych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX