Awaria kart płatniczych w dwóch dużych bankach. Klienci nie mogą z nich korzystać

Klienci Alior Banku i Banku Pocztowego mają kłopot z korzystaniem z kart płatniczych - zarówno nie da się nimi zapłacić, jak i wypłacić pieniędzy z bankomatów za ich pośrednictwem. Wyjątkiem jest możliwość wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet przez klientów Alior Banku.

O awarii poinformował portal rmf24.pl, który dowiedział się o problemie od samych klientów Alior Banku. Co ważne, podają oni, że mimo nieudanej transakcji środki zostały pobrane z konta. Warto zatem sprawdzać stan swojego rachunku po próbie wykonania danej operacji.

Zobacz wideo Wakacje 2020. Gdzie będziemy mogli wyjechać?

“W godzinach popołudniowych odnotowaliśmy utrudnienia po stronie naszego dostawcy z dokonywaniem części transakcji przy użyciu kart płatniczych. W tym czasie klienci mogą skorzystać z płatności BLIKIEM bądź wypłacić pieniądze w bankomatach sieci Euronet. Trwają prace nad rozwiązaniem tej sytuacji. Przepraszamy za niedogodności" - podał Alior Bank w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

Awaria trwa już od kilku godzin. Nie wiadomo jak długo potrwa usunięcie problemu.

Awaria także w Banku Pocztowym

Również Bank Pocztowy poinformował o trudnościach z wypłatami z bankomatów. "Dzień dobry, obecnie występują chwilowe utrudnienia w korzystaniu z karty Mastercard. Trwa weryfikacja i usuwanie utrudnień. Prosimy o chwilę cierpliwości, mamy nadzieję, że niebawem wszystko się unormuje. Pozdrawiamy, Zespół Banku Pocztowego" - podano w oświadczeniu.

Zmiany w składzie Alior Banku

Sześciu członków rady nadzorczej Alior Banku złożyło rezygnację w związku ze zwołanym na czwartek 21 maja 2020 r. walnym zgromadzeniem banku. Rezygnację złożył przewodniczący Rady Nadzorczej Tomasz Kulik oraz członkowie: Dariusz Gątarek, Mikołaj Handschke, Artur Kucharski, Wojciech Myślecki oraz Maciej Rapkiewicz.

"Wyżej wymienieni Członkowie Rady Nadzorczej Banku złożyli rezygnacje w związku ze zwołanym na dzień 21 maja 2020 r. Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniem Banku, na którym to wybrany zostanie skład Rady Nadzorczej Banku na kolejną kadencję zgodnie z porządkiem obrad Walnego Zgromadzenia" -podano w komunikacie

Więcej o: