Sony pokazało obszerny gameplay z The Last of Us 2. Piękna i brutalna gra

Bohaterem kolejnego odcinka State of Play była gra The Last of Us: Part 2, która już 19 czerwca trafi na sklepowe półki. Jej twórca, Neil Druckmann, zaprezentował bardzo obszerne fragmenty rozgrywki. TLOU2 to gra piękna, ale bardzo brutalna.
Zobacz wideo

State of Play to seria cyklicznych prezentacji wideo, podczas których Sony zdradza szczegóły na temat nowych produkcji na konsolę PlayStation. Bohaterem jednego z ostatnich odcinków była gra Ghost of Tsushima, za przygotowanie której odpowiada studio Sucker Punch.

Z kolei w tym tygodniu dowiedzieliśmy się więcej na temat The Last of Us: Part II, czyli bodaj najbardziej wyczekiwanego tytułu na PS4. O grze w szczegółach opowiedział jej twórca Neil Druckmann, szef studia Naughty Dog, które ma na swoim koncie m.in. serię Uncharted.

 

20 minut rozgrywki w The Last of Us: Part II. Gra epatuje brutalnością

20-minutowy materiał, który został opublikowany na kanale PlayStation w serwisie YouTube, prezentuje bardzo obszerne fragmenty rozgrywki z TLOU2. Neil Druckman opowiedział m.in. o systemie walki, dynamicznie zmieniającej się pogodzie, craftingu i nowych rodzajach wrogów.

Oprawa audiowizualna w grze zachwyca, choć tego można było się akurat spodziewać, gdyż Naughty Dog słynie z tworzenia produkcji, które wyciskają ostatnie soki z konsoli Sony. Już dzisiaj można śmiało zakładać, że TLOU2 będzie najpiękniejszym tytułem na Playstation 4.

Drugim aspektem gry, który mocno rzuca się w oczy, jest wyjątkowo wysoki poziom brutalności. Twórcy bardzo chcą pokazać, że w ogarniętym chaosem postapokaliptycznym świecie nie ma miejsca na litość, a stawką jest przetrwanie. TLOU2 nie będzie więc grą dla młodszego gracza.

Kiedy premiera The Last of Us: Part 2?

Nowa produkcja studia Naughty Dog trafi do sprzedaży już 19 czerwca, a tydzień wcześniej w sieci pojawią się pierwsze recenzje tytułu. The Last of Us: Part 2 będzie dostępne jedynie na konsoli PlayStation 4, choć można być niemal pewnym, że doczeka się remastera na PS5.

Więcej o: