PlayStation 5 trafiło do masowej produkcji! Media: Spodziewajcie się rychłej prezentacji

PlayStation 5 jest już w fabrykach. Zdaniem dziennikarza Bloomberga, Takashiego Mochizukiego, oznacza to, że Sony już niedługo zaprezentuje światu konsolę. Inaczej firma straci kontrolę i narazi się na wycieki.

Sony miarkuje informacje, jeśli chodzi o PlayStation 5 i wciąż nie zdradziło wszystkiego na temat nowej konsoli. Znamy już specyfikację, widzieliśmy nawet pierwsze demo technologiczne odpalone na PS5. Sony zdążyło też pokazać nowego pada, który przeszedł znaczące zmiany i zmienił nazwę na DualSense po ponad 20 latach korzystania z linii DualShock. Wciąż jednak nie wiemy, jak będzie wyglądała konsola i ile będzie kosztować, nie przedstawiono także interfejsu menu. 

Sony przeciąga prezentację PlayStation 5, jak tylko się da. Microsoft wyłożył już wszystkie karty na stół i o Xbox Series X wiemy w zasadzie wszystko, co interesujące. Dziennikarze uważają, że taktyka Sony jest nieprzypadkowa, bo lepiej reagować na wydarzenia na rynku, niż zdradzić wszystko od razu. Strategia ta wydaje się działać, bo kilka miesięcy temu, gdy Sony wrzuciło "nowe-stare logo PlayStation 5 (zmieniła się tylko cyfra), to pobiło ono dwukrotnie liczbę polubień na Instagramie w kategorii gry wideo. Japończycy nie mogą jednak przeciągać prezentacji w nieskończoność i niedługo będą zmuszeni pokazać światu PS5. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Debiut PlayStation 5 już niedługo? Sony rozpoczęło masową produkcję PS5

Jak donosi dziennikarz Takashi Mochizuki z Bloomberga, Sony rozpoczęło już masową produkcję konsoli. Oznacza to nie tylko, że Japończycy dotrzymają terminu i konsola trafi na rynek w okresie świątecznym tego roku - to także wskazówka dotycząca rychłego pokazania światu PlayStation 5 w pełnej krasie. 

Mochizuki uważa, że Sony jest niejako zmuszona zrobić prezentację w niezbyt odległym terminie. Jeśli konsola jest już składana w fabryce, to naraża firmę na wycieki. Wystarczy, że któryś z pracowników zrobi zdjęcie. Japońska firma utraciła więc już niejako kontrolę i jeśli nie chce zaliczyć falstartu, to będzie musiała przedstawić PlayStation 5 światu już naprawdę niedługo. 

Więcej o: