Elon Musk i Jay Leno wybrali się na wycieczkę Teslą Cybertruck. Przejechali się tunelem pod LA

Elon Musk i Jay Leno wspólnie przetestowali najnowsze dziecko Tesli, czyli Cybertruck. Ciężarówkę testowali nie tylko na drogach, ale także w tunelu pod Los Angeles. Ten zbudowała inna firma Muska, The Boring Company.

Tesla Cybertruck została zapowiedziana już przeszło pół roku temu. Elon Musk nie musiał reklamować swojego nowego samochodu, by rzucili się na niego w przedsprzedaży fani. Ciężarówka ma wejść na rynek w 2021 roku, więc niedługo powinniśmy zacząć otrzymywać coraz więcej materiałów na jej temat. Pierwszy z nich pojawił się już w sieci. 

Tesla Cybertruck w tunelu pod Los Angeles. Samochód testowali Jay Leno i Elon Musk

Jay Leno to prowadzący programu CNBC The Tonight Show. Odcinek z Teslą jest specjalnym jego wydaniem, które najpierw pojawiło się w telewizji, by potem trafić na YouTube. Elon Musk wziął prezentera na przejażdżkę Teslą Cybetruck. Zanim to jednak nastąpiło, o projekcie samochodu opowiedział główny projektant Tesli Franz Von Holzhausena. 

 

Następnie Jay Leno zasiadł za kierownicą i poprowadził pojazd po ulicach Los Angeles. To nie był jednak koniec wycieczki, ponieważ Elon Musk zabrał prowadzącego Tonight Show na wycieczkę po Hawthorne Test Tunnel, zbudowany przez firmę The Boring Company. To kolejna firma Elona Muska, która zajmuje się właśnie budową tuneli pod miastami, które mają pomóc w rozładowaniu korków. Hawthorne nazwę dostał od dzielnicy, w której się znajduje i ciągnie się pod ulicami Los Angeles przez 3,2 km

Tesla Cybetruck bezproblemowo zmieściła się do tunelu, mimo swoich pokaźnych rozmiarów. Ciężarówka ma 5,89 m długości, 2,03 m szerokości i 1,91 m wysokości. Przy okazji Elon Musk powiedział, że nie ma planów jej zmniejszenia, wbrew wcześniejszym zapowiedziom. 

Więcej o: