PS5 w USA i Wielkiej Brytanii jednak nie w 2020 roku? Zniknęły informacje o premierze konsoli

Firma Sony po raz kolejny odświeżyła oficjalną stronę internetową, poświęconą PlayStation 5. W brytyjskiej i amerykańskiej wersji zniknęły wzmianki o planowanej na końcówkę 2020 roku premierze konsoli.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiła się strona internetowa, na której gracze mogą znaleźć najświeższe informacje na temat premiery konsoli PlayStation 5. Wśród wszystkich zawartych tam treści wyróżnia się wiadomość o tym, iż PS5 ma zostać wydana w okresie świątecznym 2020 r.

PS5 nie w Wielkiej Brytanii i USA? Usunięta informacja

Media słusznie zwróciły uwagę, że w ostatnim czasie na amerykańskiej, brytyjskiej czy nawet niemieckiej wersji strony internetowej doszło do bardzo ważnej zmiany. Zniknęła z nich informacja, wedle której premiera konsoli miałaby się odbyć pod koniec 2020 roku.

Na polskiej wersji strony internetowej poświęconej PS5 informacja w dalszym ciągu się pojawia. Amerykańscy czy brytyjscy gracze zastanawiają się jednak, jaki może być powód usunięcia wzmianki o dacie. Media twierdzą, że jest to jedynie kosmetyczna zmiana, choć póki co nie pojawił się żaden komunikat.

Coraz więcej szczegółów o PS5

Firma Sony w dalszym ciągu nie podała konkretnej daty dotyczącej premiery najnowszej konsoli. Do tej pory informowano jedynie o okresie świątecznym, ale niewykluczone, że w najbliższych dniach pojawi się więcej konkretów.

Obecnie wiadomo jednak, że gry wydawane na PS4 mają działać także na PlayStation 5. Możliwości, jakie nowa konsola będzie oferować można już sprawdzać. W sieci pojawił się bowiem film, prezentujący hiperrealistyczną grafikę na przykładzie technologicznego demo silnika Unreal Engine 5.

Więcej o: