Wielki pokaz gier na PlayStation 5 w tym tygodniu. Sony rusza z produkcją konsoli

Długo wyczekiwana prezentacja gier na nową konsolę Sony odbędzie się 11 czerwca. Pierwotnie pokaz miał odbyć się w ubiegłym tygodniu, ale został przesunięty. Kolejne branżowe media informują również, że Japończycy rozpoczynają produkcję PS5.
Zobacz wideo

11 czerwca o godzinie 22 Sony zaprezentuje nam "przyszłość grania". Tak przynajmniej wynika z zaproszenia, które w poniedziałek pojawiło się w sieci. Pokaz gier na PlayStation 5 pierwotnie miał odbyć się 4 czerwca. Sony zdecydowało się jednak przesunąć imprezę o kilka dni, co miało związek z masowymi protestami po śmierci Amerykanina George'a Floyda.

Choć rozumiemy, że gracze na całym świecie są podekscytowani, aby zobaczyć gry na PS5, to uważamy, że to nie jest dobry czas na świętowanie. W tej chwili chcemy się odsunąć na bok i wsłuchać w ważniejsze głosy.

- mogliśmy przeczytać w ubiegłym tygodniu w komunikacie Sony.

Wielki pokaz Sony. Co zobaczymy?

Choć od prezentacji dzieli nas zaledwie kilka dni, to jej zawartość wciąż owiana jest tajemnicą. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Sony planuje skupić się nie na samym sprzęcie, ale na grach. Pod koniec maja w sieci pojawiła się lista 38 gier, które w pierwszej kolejności miałyby trafić na PlayStation 5. Na liście tej zabrakło tytułów na wyłączność, z których słynęło PS4.

Nie brakuje jednak spekulacji, że podczas czwartkowego pokazu Japończycy pokażą jedną, a być może i więcej produkcji ekskluzywnych. Na "liście życzeń" graczy zdecydowanie najwyżej znajdują się takie tytuły, jak God of War 2, Marvel's Spider Man 2 oraz Horizon Zero Dawn 2.

Być może Sony ma dla jeszcze jedną niespodziankę i zaprezentuje także wygląd PlayStation 5, który wciąż jest przedmiotem spekulacji. Kilka tygodni temu japońska firma pochwaliła się nowym kontrolerem DualSense, który zwiastuje duże zmiany w designie samej konsoli.

Sony rusza z produkcją PlayStation 5

Prezentacja wyglądu PlayStation 5 jest o tyle bardziej prawdopodobna, że Sony planuje rychłe rozpoczęcie masowej produkcji urządzenia. Tak wynika z doniesień serwisów Business Korea, DigiTimes i Bloomberg. Pierwszy z nich sugeruje, że PS5 trafi "na taśmę" już w tym tygodniu.

Rozpoczęcie produkcji PS5 zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się przecieków. Dlatego też Sony musi, jak najszybciej odsłonić wszystkie karty, aby uniknąć sytuacji, w której ktoś inny przejmie kontrolę nad narracją wokół premiery urządzenia.

Więcej o: