Ciężarówka Tesla Semi trafi do masowej produkcji. Elon Musk potwierdza informacje na Twitterze

Tesla Semi jest już gotowa do masowej produkcji - wynika z informacji, jaką otrzymali pracownicy przedsiębiorstwa. Informacje potwierdził na Twitterze Elon Musk. Elektryczny samochód ciężarowy miałby się pojawić na rynku w przyszłym roku.

Elon Musk ma ostatnio dobrą passę. Najważniejszym wydarzeniem, był historyczny załogowy lot w kosmos firmy SpaceX, który odbył się pod koniec maja. W cieniu tych wydarzeń mogła niektórym umknąć kolejna prezentacja pojazdu Tesla Cybertruck, czy informacja o kontrakcie na kolejny tunel The Boring Company i 12-osobowy pojazd Tesli, który ma się nim poruszać. 

Elon Musk dba jednak o to, by o każdej jego firmie było głośno. Po SpaceX przyszedł czas na Teslę, z której obozu dochodzą ciekawe informacje.

Zobacz wideo Podczas pokazu pancernego auta Tesli, jego projektant wybił szybę... metalową kulką [Źródło: STORYFUL/x-news]

>>> Zobacz też: Tesla też ma trudne chwile i obniża ceny samochodów. Elon Musk nie chce jednak wydawać pieniędzy na reklamę

Tesla Semi trafi do masowej produkcji. Elon Musk potwierdza

Elon Musk wysłał do swoich pracowników informację, dotyczącą ciężarówki Tesla Semi - donoszą zagraniczne media, m.in. CNBC oraz Reuters.

To najwyższy czas, by iść na całość i wprowadzić do masowej produkcji Teslę Semi. Dotąd produkowaliśmy pojazd w ograniczonej liczbie, co pozwoliło nam ulepszyć wiele elementów projektu

- mogli przeczytać pracownicy Tesli. Akumulatory oraz układ napędowy mają być produkowane w fabryce w Nevadzie, a większość pozostałych prac zostanie wykonana w innych stanach. Notatka nie precyzuje jednak, kiedy Tesla Semi trafi do masowej produkcji. Nie ma też wątpliwości, że treść wiadomości jest prawdziwa, ponieważ Elon Musk swoim zwyczajem, potwierdził to na Twitterze. 

Tesla Semi została pokazana niemal trzy lata temu, jesienią 2017 roku. Przedsiębiorstwo chciało, by ciężarówki jeździły po drogach już dwa lata później, ale pojawiły się opóźnienia. Firma już jakiś czas temu poinformowała, że obecnie celuje w 2021 rok.

Więcej o: