Koniec HBO Go w USA. Warner próbuje zrobić porządek w swoich usługach VOD

Warner Media poinformowało, że do końca lipca aplikacja HBO Go zostanie usunięta. Firma pragnie uporządkować bałagan w swoich serwisach VOD, co jest związane z premierą HBO Max pod koniec maja. Plany dotyczą jedynie rynku amerykańskiego, nie wiadomo, co będzie się działo poza nim.

HBO Max zadebiutowało w Stanach Zjednoczonych 27 maja 2020 roku, co mogło część mniej zaangażowanych klientów wprowadzić w zakłopotanie. To dlatego, że na tamtejszym rynku działają jeszcze usługi HBO Go oraz HBO Now. To wprowadziło chaos, który wbrew swoim zapowiedziom, Warner Media ma zamiar szybko rozwiązać. 

HBO Go znika z amerykańskiego rynku

Prezes HBO, Bob Greenblatt informował jakiś czas temu CNN, że nie ma planów usunięcia HBO Now oraz HBO Go. Wieści te jednak zostały szybko zweryfikowane, a korporacja Warner Media ogłosiła, że aplikacja HBO Go w Stanach Zjednoczonych zniknie do 31 lipca bieżącego roku. Osoby, które miały dostęp do usługi, będą mogły logować się do HBO Max. Z kolei na urządzeniach Roku i Amazon aplikacja HBO Now stanie się po prostu HBO i nie będzie zawierała rozszerzonej zawartości z HBO Max. 

Zobacz wideo Polecamy do oglądania na majówkę (Popkultura Extra)

Działania te obejmują wciąż jedynie rynek amerykański. Planów odnośnie Europy i innych regionów jak nie było, tak wciąż nie ma. Te jednak też liczą się dla HBO i Warner Media, można więc oczekiwać, że po rozwiązaniu problemów na rodzimym rynku, firmy rozpoczną ekspansję za granicę. Tym bardziej że nie będzie się im opłacało rozwijać dwóch aplikacji, a jednocześnie nie stać ich na utratę rynków zagranicznych.

HBO Max zastąpi HBO Go. Co to za usługa?

HBO Max to nowa usługa VOD HBO, która ma wprowadzić porządek i nową jakość w serwisach streamingowych firmy. Stara aplikacja była wielokrotnie krytykowana. Ponadto nowy serwis zawiera nie tylko bibliotekę HBO, lecz także produkcje stworzone na wyłączność dla platformy, a także katalog Cartoon Network. Usługa wystartowała parę miesięcy po Disney+, dzięki czemu HBO nie przestanie być realną konkurencją na rynku VOD, gdzie panuje duża rywalizacja. 

Więcej o: