Zwiastun Star Wars: Squadron wylądował. Gwiezdne Wojny powracają, znamy datę premiery nowej gry

Gwiezdne Wojny powracają z nową grą. Star Wars: Squadron ma już zwiastun. Ujawniono także datę premiery i cenę gry. 18 czerwca czeka nas pokaz rozgrywki produkcji, która traktuje o walkach statków kosmicznych.

Star Wars: Squadron to nowa gra EA w świecie Gwiezdnych Wojen. O produkcji słyszeliśmy od kilku miesięcy. Jej kodową nazwą było Maverick, co wskazywało na walki statków kosmicznych. Wszystkie informacje ostatecznie się potwierdziły i produkcja rzeczywiście nie będzie opowiadała historii kolejnego rycerza Jedi, tak mocno kojarzonych z tą franczyzą.

Fabułę umiejscowiono w czasach po bitwie o Endor i zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. Dzięki temu w grze będziemy mieli możliwość spotkania postaci znanych i rozpoznawalnych z uniwersum Star Wars. Gracze otrzymają możliwość wcielenia się w jednego z pilotów Nowej Republiki oraz członka rozbitego Titan Squadron. To odział Galaktycznego Imperium, a więc konflikt będziemy śledzić z obu stron. 

Stworzyliśmy grę dla każdego fana Gwiezdnych Wojen, który marzył o przemierzaniu galaktyki w swoim ulubionym gwiezdnym myśliwcu Dzięki współpracy zespołów Motive oraz Lucasfilm udało nam się stworzyć grę wiernie odwzorowującą doświadczenia z kokpitu kosmicznego myśliwca z ciekawą fabułą, zachęcającą do zwiedzana własnym statkiem nigdy wcześniej niewidzianych zakątków galaktyki

- powiedział Ian Frazier, dyrektor generalny w Motive Studio, które stworzyło grę.

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Zwiastun Star Wars: Squadron. Gwiezdne Wojny powracają, znamy datę premiery

W sieci pojawił się trailer Star Wars: Squadron, który zdradza klimat i nieco fabuły produkcji. Widzimy w nim dwa pięcioosobowe zespoły pilotów, ponieważ w grze będzie możliwa rozgrywka sieciowa międzyplatformowa. To, jak będzie wyglądać, zobaczymy już w nocy z czwartku 17 czerwca na piątek 18 czerwca, gdy podczas EA Play Live 2020 zostanie zaprezentowany gameplay ze Star Wars: Squadron.

 

W grze możliwe będą pojedynki 5 vs. 5. Dotychczas poznaliśmy dwa tryby: Dogfight, czyli klasyczny Team Death Match oraz Fleet Battles, w którym celem będzie zniszczenie okrętu flagowego przeciwników. Rozgrywka będzie zróżnicowana dzięki różnym klasom pilotów, a także wyposażeniu, które pozwoli ulepszać myśliwce, jak bronie, kadłuby, silniki i tarcze. 

Star Wars: Squadron pojawi się 2 października na PS4, Xbox One oraz PC. Gra będzie kosztowała 39,99 dolarów. Wersja na komputer i PlayStation otrzyma tryb VR. 

Więcej o: