CD Projekt wspiera społeczność LGBT. Firma zmieniła logo w mediach społecznościowych

CD Projekt na znak wsparcia społeczności LGBT zmienił swoje zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych. Kardynał szkarłatny, czyli czerwony ptak z loga, został umieszczony na tle tęczy.

W Polsce wrze, ze względu na wypowiedzi polityków PiS, w których w niewybrednych słowach mówią oni o "ideologii LGBT". Sprawa trafiła także do zagranicznych mediów. Swoje poparcie wyrażają różne organizacje, instytucje i firmy. Do nich wszystkich dołączył największy w Polsce i jeden z największych na świecie producent gier - CD Projekt. 

Zobacz wideo Politycy PiS uderzają w osoby LGBT. Biedroń: Wiele matek boi się o swoje dzieci

CD Projekt wspiera LGBT zmieniając logo w mediach społecznościowych

CD Projekt, na znak poparcia dla społeczności LGBT, zmienił swoje zdjęcie profilowe na Twitterze, Instagramie oraz Facebooku. Logo przedstawiające ptaka Kardynała Szkarłatnego jest już nie tylko na czarnym tle. Przez środek przechodzi poziomo ustawiona tęcza, która od lat stanowi symbol osób LGBT. 

To nie pierwszy raz, gdy polskie studio wspiera tę społeczność. Przedstawiciele firmy pojawiali się na Paradach Równości w Warszawie. Pracownicy studia wyrażają się pozytywnie o kierownictwie, które nie tylko toleruje, lecz także aktywnie wspiera swoich pracowników LGBT. To także nie pierwszy raz, gdy studio wyraża wsparcie w mediach społecznościowych. Wcześniej tęczą zostało opatrzone zdjęcie profilowe na kontach społecznościowych gry "Wiedźmin".

Tu także warto wspomnieć, że problem nietolerancji, nierówności, rasizmu i wszelkich innych przejawów dyskryminacji, był jednym z najważniejszych motywów zarówno książkowej sagi, jak i gier z serii "Wiedźmin". Tematy te są istotne także w najnowszej grze CD Projekt - w Cyberpunk 2077 nie będzie można na przykład wybrać płci bohatera o imieniu V. Podczas tworzenia postaci będzie można przypisać mu jednak dowolne biologiczne cechy płciowe. 

Więcej o: