Cena PS5 nie będzie wyższa niż 500 dol.? Tak twierdzi były szef marketingu Xboxa

Cena PS5 to ostatnia ważna informacja, obok dokładnej daty premiery, której jeszcze nie poznaliśmy. W sieci roi się od przecieków, które mówią o wyjątkowo wysokiej kwocie. Były szef marketingu Xboxa uważa jednak, że nie ma szans, by koszt konsoli przekroczył próg 499 dol. Jego zdaniem cena może być kluczowym czynnikiem w walce o wygraną na rynku urządzeń nowej generacji.

Sony niezmiennie stosuje taktykę stopniowego ujawniania informacji o PlayStation 5, choć ostatnio dostaliśmy duży prezent. Japońska firma nie tylko zaprezentowała gry na wyłączność oraz premierowe tytuły, ale nareszcie zdecydowała się pokazać wygląd konsoli.

Wciąż brakuje jednak jednej kluczowej informacji. I nie chodzi o datę premiery, bo tutaj mamy, chociaż zbliżoną informację, że ta odbędzie się w okresie świątecznym tego roku. Orientacyjna cena natomiast pojawia się w nagłówkach mediów, ale tylko, gdy jakiś sklep wystawi konsolę w przedsprzedaży. Lepszy obraz na to, w jakich granicach będzie kształtować się cena PlayStation 5, dał właśnie człowiek, który doskonale orientuje się w tej gałęzi rynku. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Cena PS5 nie większa niż 500 dolarów. Tak uważa były szef marketingu Xboxa

Albert Penello postanowił odpowiedzieć na jeden z wpisów na Twitterze, który przekazywał plotkę, że PS5 będzie kosztować 600 dolarów. Zdaniem byłego szefa marketingu Xboxa - pracuje w obecnie w Amazon - choć nigdy nie powinno się mówić nigdy, to nie ma szans, by PlayStation 5 kosztowało więcej niż 499 dol.

W kolejnym wpisie Penello stwierdza, że cena może być najważniejszym czynnikiem, decydującym o tym, kto wygra walkę na rynku nowej generacji konsol. Poza tym czynnikiem ważniejszym od gier ma wyłączność, dodaje były pracownik Microsoftu. Ponello zauważa również, że nigdy wcześniej konsole nie różniły się od siebie tak bardzo specyfikacją, ceną startową i swoimi funkcjami. 

Więcej o: