Facebook da odpocząć od reklam politycznych w USA. Pozwoli użytkownikom na ich wyłączenie

Szef Facebooka, Mark Zuckerberg poinformował, że użytkownicy będą mieli możliwość wyłączenia politycznych reklam w mediach społecznościowych przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych - przekazuje BBC.

Najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie w ostatnich tygodniach spotkał się z ostrą krytyką za dopuszczenie reklam polityków, na których znajdowały się fałszywe informacje. Z kolei Twitter już w październiku ubiegłego roku podjął decyzję o zakazaniu publikacji jakichkolwiek reklam o zabarwieniu politycznym.

Oświadczenie Zuckerberga. Facebook i Instagram bez reklam politycznych

- Użytkownicy, którzy podjęli już decyzję i po prostu chcą, aby wybory dobiegły końca, mogą być pewni, że ich słuchamy, dlatego wprowadzamy możliwość wyłączenia wyświetlania reklam politycznych - poinformował Zuckerberg w oficjalnym komunikacie, umieszczonym na łamach dziennika USA Today.

Zarówno Facebook, jak i należący do niego Instagram umożliwią użytkownikom wyłączenie reklam politycznych, gdy tylko pojawią się na tablicy lub ich całkowite zablokowanie za pomocą funkcji w ustawieniach.

Facebook pomoże wyborcom. Powstaje centrum informacji

Plany Facebooka nie ograniczają się jednak tylko do możliwości wyłączania reklam. Zuckerberg zapowiedział również, że firma planuje stworzyć centrum informacji na temat głosowania. Użytkownicy dzięki niemu dowiedzą się, w jaki sposób i w jakim terminie mogą oddać swoje głosy, a także znajdą w nim komunikaty władz stanowych i lokalnych, związanych z procesem wyborczym - przekazuje BBC.

W ramach inicjatywy o nazwie "The Voting Information Centre" zakładka z centrum informacji zostanie umieszczona na szczycie profili amerykańskich użytkowników na Facebooku i Instagramie na początku lipca. - Uważam, że Facebook ma obowiązek nie tylko zapobiegać tłumieniu wyborców, ale także aktywnie wspierać ich zaangażowanie oraz informować o procesie rejestracji - dodał Zuckerberg.

Zobacz wideo Lód na Księżycu? "Można z niego produkować paliwo rakietowe"
Więcej o: