Steam Summer Sale jeszcze w tym tygodniu? Wielka letnia wyprzedaż gier ma zacząć się w czwartek

Steam szykuje się do kolejnej wielkiej wyprzedaży gier. Wiarygodne źródła mówią o tym, że Steam Summer Sale ma rozpocząć się jeszcze w tym tygodniu. Tak jak w zeszłym roku, promocje mają wystartować 25 czerwca, w najbliższy czwartek.

Sezonowe wyprzedaże to nie tylko domena sklepów z odzieżą. Branża gier od lat urządza olbrzymie promocje z okazji świąt czy nowej pory roku. Za nami już letnie przesilenie, więc gracze powinni szykować swoje portfele. Tym bardziej że informacje sprzed miesiąca przewidują, iż letnia wyprzedaż powinna rozpocząć się lada dzień

Zobacz wideo Kultowe serie gier

Steam Summer Sale zaczyna się już 25 czerwca według doniesień

Letnia wyprzedaż na Steam to duże wydarzenie. Rabaty w branży gier to zawsze co najmniej kilkudziesięcioprocentowa zniżka. Różnorakie produkcje przecenione o 50 czy 60 proc. na nikim już nie robią wrażenie. Dzieje się tak, gdyż największe rabaty sięgają nawet 90 proc. Gracze chętnie kupują gry w przecenie, nawet gdy aktualnie nie mają czasu w nie zagrać. Steam jednak nie podaje wcześniej informacji, kiedy ma się rozpocząć kolejna wyprzedaż. Dzieli się nimi jednak z wydawcami i producentami, którzy czasami informacje te podają dalej.

Steam Summer Sale zacznie się w czwartek 25 czerwca i potrwa do 9 lipca, wynika z wpisu Pavla Djundika, który pracuje w serwisie Steam Database. Takie informacje podało mu jego chińskie źródło, które jest godne zaufania. Informacje uwiarygadnia to, że rok temu to właśnie pracownicy Steam Database informowali o dacie letniej wyprzedaży, jeszcze przed jej oficjalnym ogłoszeniem, podaje portal Gry Online. Ponadto letnia wyprzedaż w zeszłym roku odbywała się w tym samym terminie, co także uprawdopodobnia to, że tegoroczna edycja rozpocznie się już w czwartek. 

Zobacz też: Koronawirus. Grasz na Steam? Valve wprowadza zmiany i wydał zalecenia dla graczy

Więcej o: