Jaka jest wielkość PS5? Wyciekło zdjęcie z fabryki pokazujące rozmiar PlayStation 5

Choć Sony pokazało już swoją konsolę, to nie podano jej oficjalnych rozmiarów. Wiadomo jednak, że PS5 jest spore, by zapewnić podzespołom dobre chłodzenie. Dobrą perspektywę w ocenie wymiarów konsoli zapewnia zdjęcie, które pochodzi z fabryki.

Gdy wydawało się, że Sony nie ma już żadnych tajemnic i po prezentacji PS5 o konsoli wiemy już wszystko, to okazuje się, że wciąż pozostają detale, których nie zdradzono. Gracze starają się więc odkrywać na własną rękę informacje, których nie ujawniono, jak na przykład wielkość PS5. Rozmiary budzą emocje, ponieważ niewątpliwie będzie to duże urządzenie, co dało się stwierdzić po zdjęciach, porównując konsolę do kontrolera. Gracze poszli jednak dalej i odtworzyli wymiary PlayStation 5 proporcjonalnie do wyraźnie widocznych portu USB oraz napędu Blu-ray. W ten sposób udało się nawet stworzyć grafikę oraz wideo porównujące PS5 do innych konsol.

 

Rozmiary PS5 w porónianiu do innych konsoliRozmiary PS5 w porónianiu do innych konsoli fot. reddit forumu/GREBO7,

Na forum resetera wyliczono, że PS5 będzie miało 38 cm wysokości i 9 cm szerokości. Dla porównania, Xbox Series X ma mięć 30,1 cm wysokości i 15 cm szerokości. To jednak tylko liczby, które bez odpowiedniego punktu odniesienia, niewiele nam mówią. Do tego znacznie lepiej nadaje się zdjęcie, na którym znajduje się człowiek. Taka fotografia właśnie wyciekła do internetu. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Wielkość PS5 w porównaniu do człowieka. Konsola jest naprawdę duża

Zdjęcie pojawiło się na forum resetera i widać na nim trzech mężczyzn, spośród których jeden trzyma PS5. Trzeba przyznać, że konsola rzeczywiście wygląda, jakby miała spore rozmiary. To bodaj największa konsola w historii. Jeden ze zweryfikowanych użytkowników forum potwierdził autentyczność zdjęcia. 

Rozmiar PS5 w porównaniu do człowiekaRozmiar PS5 w porównaniu do człowieka fot. resetera forum

Jak informuje portal PSU Matt MacLaurin, wiceszef do sprawy designu UX w PlayStation zdradził na LinkedIn, że konsola jest tak duża, ze względu na chłodzenie. Porównał ją do małego superkomputera generującego dużo ciepła, który potrzebuje sporo przestrzeni, by je rozproszyć. 

Więcej o: