Polska i USA potwierdzają współpracę w sprawie 5G. Donald Trump: Podpisaliśmy wspólną deklarację

Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą poinformował, że Polska i USA podpisały wspólną deklarację w sprawie budowy sieci 5G. Oświadczenie wydała Kancelaria Prezydenta, która podkreśla, że jest to potwierdzenie współpracy zawiązanej w 2019 roku, a nie nowe porozumienie.

Donald Trump po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą zachwalał Polskę jako zaufanego partnera USA. Wspominał też o podpisaniu przez Polskę i USA deklaracji w sprawie 5G.

Podpisaliśmy wspólną deklarację odnośnie 5G. Polska jest liderem, jeżeli chodzi o korzystanie z zaufanych dostawców i zaufanego sprzętu i właściwych łańcuchów dostaw, dlatego współpracujemy z Polską. Polska też korzysta z usług amerykańskich firm

- cytuje Trumpa PAP. 

Zobacz wideo Przez teorię spiskową zniszczono już kilkadziesiąt masztów sieci 5G. Wiceminister: brednie i głupota

Deklaracja w sprawie 5G między Polską i USA potwierdza zawiązanie współpracy z 2019 roku

W tej sprawie komunikat opublikowała także Kancelaria Prezydenta, która podkreśla, że jest to potwierdzenie wcześniejszych ustaleń między naszymi krajami. "Będziemy nadal dążyć do zwiększenia wolumenu wymiany handlowej i inwestycji, zwłaszcza w dziedzinie nowoczesnych technologii. Oba nasze narody łączy poszanowanie dla prywatności i wolności osobistych oraz zrozumienie znaczenia bezpieczeństwa naszych systemów telekomunikacyjnych. Dlatego też ponownie potwierdzamy treść Wspólnej Deklaracji z 2 września 2019 roku i zobowiązujemy się do współpracy w rozwijaniu rozwiązań technologicznych następnej generacji, a także do korzystania wyłącznie z usług bezpiecznych i zaufanych dostawców, sprzętu oraz łańcuchów dostaw w ramach naszych sieci 5G. W tym celu będziemy współpracować w promowaniu innowacyjnych rozwiązań dla zapewnienia zróżnicowanego łańcucha dostaw zaufanych sprzedawców technologii 5G." - czytamy w deklaracji. 

Więcej o: