Xbox Series S zostanie pokazany w lipcu? Microsoft zdradza istnienie Project Lockhart

Xbox Series S ma być budżetową wersją konsoli nowej generacji Microsoftu. Urządzenie wciąż nie zostało potwierdzone, ale jego kodowa nazwa Project Lockhart pojawiła się w dokumentach dla deweloperów na czerwiec. Może to oznaczać, że Microsoft pokaże drugą wersję swojego nextgena już niedługo.

Sony pokazując PS5, zaprezentowało jego dwie wersje. Wariant All Digital pozbawiony jest napędu Blu-Ray, przez co ma być tańszy. Od dawna mówiło się, że Microsoft zdecyduje się na taki sam ruch. Być może drugi Xbox nowej generacji zostanie zaprezentowany już niedługo. 

Xbox Series S potwierdzony w dokumentach Microsoftu

Kodowa nazwa Xboxa Series S miała brzmieć Projekt Lockhart. Nazwa ta od miesięcy pojawia się doniesieniach o konsoli Microsoftu. Temat właśnie wrócił do życia. Specjalista ds. bezpieczeństwa w Infosec opublikował zrzuty ekrany z czerwcowego Games Development Kit. W dokumentach przynajmniej dwa razy pada nazwa Projekt Lockhart, a obok niej Projekt Anakonda, który odnosi się do Xboxa Series X. 

To już kolejne doniesienie o Xbox Series S, co może oznaczać, że pojawienie się konsoli w tej wersji, jest jedynie kwestią czasu. Ostatnio pojawiły się informacje dot. mocy obliczeniowej urządzenia. Oprócz tego, że w konsoli nie będzie napędu optycznego, miała być ona słabsza niż Xbox Series X i to znacznie. Temu jednak zaprzecza Tom Warren, dobrze poinformowany w sprawach Microsoftu dziennikarz branżowego portalu The Verge. Twierdzi on, że obie konsole będą miały taki sam procesor, tylko z nieco słabiej taktowanym układem graficznym. 

Na forum Beyond3D pojawiły się ponadto informacje o cenie urządzeń, opublikowane przez użytkownika eastmen, który jest w branży znany z insiderskich informacji. Wedle niego, Xbox Series X kosztował będzie 400 dol. a Xbox Series S połowę tej ceny. Byłaby to bardzo dobra informacja, gdyż niecałe 800 zł za konsolę nowej generacji, to doskonała cena, mniejsza niż koszt Xboxa One czy PS4. 

Więcej o: