Death Stranding 2 może być już w produkcji. Hideo Kojima dzieli się zdjęciami z pracy nad kolejną grą

Death Stranding wyszła w zeszłym roku, ale Hideo Kojima może już pracować nad kolejną częścią lub dodatkiem do gry. Wskazują na to zdjęcia, które producent opublikował na Twitterze.

Hideo Kojima z tworzenia gier uczynił sztukę. Produkcje, które wychodzą spod jego ręki, zawsze są ambitne i starają się wnieść powiew świeżości do wirtualnej rozgrywki. Tak było też z Death Stranding, które opowiada historię kuriera w postapokaliptycznym świecie. Produkcja zachwycała nie tylko koncepcją, ale także rozmachem, m.in. w obsadzie. Głównego bohatera gra w niej Norman Reedus, znany przede wszystkim z "The Walking Dead", a oprócz niego w produkcji występują Mads Mikkelsen i Guillermo del Toro. 

Nie znamy dokładnych liczb sprzedażowych gry, ale wiemy, że były niższe, niż twórcy przewidywali. Kojima jednak poinformował, że produkcja nie tylko na siebie zarobiła, ale pozwoliła też ubierać fundusze na następny projekt studia. W połączeniu z kolejnymi twittami producenta, wśród fanów zawrzało. 

Zobacz wideo Marvel's Avengers: The MODOK [ZWIASTUN GRY]

Death Stranding 2 powstaje? Hideo Kojima puszcza oko fanom

Na Twitterze pojawiły się dwa wpisy Hideo Kojimy, w których krótko opisuje wstępny proces tworzenia następnej gry. Razem z Yojim Shinkawą - dyrektorem artystycznym Death Stranding i Metal Gear Solid - w pierwszej kolejności dyskutują nad bohaterami, rozmawiają o tle historii produkcji, o samym świecie, o kolorach, rolach postaci, obrazach, słowach kluczach i ideach. Robią to zdalnie, wymieniając maile. Zdjęcie załączone do jednego z tweetów sugeruje, że rozwijaną grą jest Death Stranding 2 - ze względu na obecność  na biurku lalki dziecka w fazie płodowej, charakterystycznego dla pierwszej części.

Jeszcze bardziej sugestywny jest inny wpis, gdzie Kojima napisał, że tworzy, słuchając płyty "OSASIS" Kitaro. Na zdjęciu z kolei znalazła się grafika koncepcyjna z pojazdem, na którym umieszczone jest logo Bridges i podpis "Landing Ship''. Ta pierwsza firma to zleceniodawca głównego bohatera Death Stranding. CD Action przypomina jednak, że Kojima lubi wkręcać swoich fanów i są duże szanse, iż znowu ich podpuszcza.

Więcej o: