PS Plus świętuje 10 lat! Trzy gry na lipiec, specjalny motyw i podsumowanie dekady istnienia usługi

PlayStation Plus świętuje 10-lecie istnienia i ujawnia lipcowe tytuły dla abonentów. PS Plus na lipiec to aż trzy gry. Ponadto do zgarnięcia będzie specjalny rocznicowy motyw, a Sony podsumowało dekadę usługi.

10 lat temu Sony wystartowało z nową usługą na PlayStation. Wiele osób nie była zadowolona z takiego obrotu spraw, bo wiązało się to z koniecznością wykupienia abonamentu PS Plus, aby móc grać przez internet. Sporo posiadaczy konsoli Japończyków w darmowej rozgrywce online upatrywało jej przewagi nad Xboxem, gdzie taki abonament obecny był od dłuższego czasu. 

Sony jednak szybko zrekompensowało graczom konieczność wnoszenia co miesiąc niewielkiej opłaty za rozgrywkę sieciową, udostępniając darmowe gry do pobrania w ramach abonamentu. Te okazały się na tyle dobre, że dekadę później, tylko pojedynczy malkontenci narzekają na konieczność opłacania abonamentu. Sony świętuje tę okrągła rocznicę udostępniając więcej bonusów niż zazwyczaj.

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

PS Plus na lipiec to aż trzy gry i specjalny rocznicowy motyw

W lipcu posiadacze subskrypcji PS Plus będą mogli pobrać trzy tytuły. Dwa podstawowe to produkcje AAA. NBA 2k20 zostało wydane niecały rok temu. Produkcja została oceniona na 78 proc. na metacritic. Lepsze oceny zgarnął drugi tytuł, które jest nieco starszy. Mowa o Rise of the Tomb Raider, kolejnej odsłonie przygód znanej poszukiwaczki skarbów Lary Croft. Gra pojawiła się w 2016 roku i oceniono ja na 88 proc.

 

Bonusową produkcją jest Erica. To ubiegłoroczny thriller, oceniony na 69 proc. Kolejnym dodatkiem z okazji dekady PS Plus jest specjalny motyw, który zostanie udostępniony w ograniczonym czasie. O tym, kiedy to nastąpi, Sony poinformuje nas niedługo.

Nadarza się też okazja wypróbowania gry przez sieć. Darmowa rozgrywka online będzie dostępna w ten weekend od 12:00 w sobotę 4 lipca, do 23:59 w niedzielę 5 lipca. Sony podsumowało 10 lat działalności PS Plus na specjalnej grafice z linią czasu, którą można zobaczyć na blogu PlayStation. Przez ten czas w ramach usług za darmo udostępniono ponad 1000 gier. 

Więcej o: