5G w Orange już działa. Jaki jest zasięg sieci? 400 miejscowości. Jest mapa

Orange uruchomiło sieć 5G pod nazwą #hello5G. Jak w przypadku innych operatorów, nie jest to jeszcze docelowa technologia. Orange 5G zasięgiem obejmuje 400 miejscowości uwidocznionych na specjalnie przygotowanej mapie.

Sieć 5G w Polsce została wprowadzona już przez wszystkich największych operatorów. Ostatnim był Orange, który nowy standard uruchomił 1 lipca. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to w rzeczywistości standard 5G Ready, operujący na mniejszych częstotliwościach niż docelowe. Orange promuje więc tak naprawdę usługę #hello5G na paśmie 2100 MHz. Prawdziwe 5G operować będzie na częstotliwości 3,6 Ghz, ale aukcja pasma się opóźniła. Wznowiona może zostać dopiero na koniec wakacji.

Uruchamiamy dziś #hello5G w paśmie 2100 MHz, którym już dysponujemy, aby dać klientom możliwość pierwszych doświadczeń z 5G już teraz, pomimo opóźnienia aukcji pasma 3,5 GHz. To początkowy etap budowy kompleksowej sieci 5G. W miarę jej rozwoju, po przydzieleniu kolejnych częstotliwości, możliwości naszej sieci będą coraz bardziej imponujące, aż do samodzielnej 5G, pozwalającej na zastosowania, do których dziś nie mamy dostępu. Wierzymy, że technologia powinna być przydatna. 5G pomoże nam jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb naszych klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych

- mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska. 

Operator w zeszłym roku krytykował Play za reklamowanie 5G Ready, jako 5G. Jednak w obliczu opóźnień w aukcji oraz tego, że wszyscy operatorzy wprowadzili nowy standard, Orange nie mogło dłużej czekać. Nazwa #hello5G ma najpewniej pozwolić uniknąć zarzutów o reklamowanie innej usługi, niż ta oferowana. Ważne jest jednak, że nowa usługa zagwarantuje większą prędkość internetu.

Zobacz wideo Przez teorię spiskową zniszczono już kilkadziesiąt masztów sieci 5G. Wiceminister: brednie i głupota

Jaki zasięg ma 5G w Orange? Mapa #hello5G 

Usługa #hello5G dostępna jest w 400 miastach, w tym największych metropoliach jak Warszawa, Łódź, Kraków, Wrocław, Poznań czy Katowice. Mapa zasięgu dostępna jest pod TYM adresem. Aby móc skorzystać dobrodziejstwa nowej sieci należy nie tylko być w jej zasięgu - trzeba mieć jeszcze odpowiedni telefon, ofertę oraz kartę SIM 4 LTE lub eSIM. Orange w sprzedaży ma siedem smartfonów, które obsługują 5G:

  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Lite
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Motorola Edge
  • LG Velvet
  • Huawei P40
  • Huawei P40 Pro

Informacje na temat oferty, która pozwoli korzystać z sieci 5G w Orange, można sprawdzić na stronie operatora. 

 
Więcej o: