TikTok może zostać zakazany w USA. Pompeo: "Rozważamy takie kroki"

Amerykański sekretarz stanu oświadczył, że USA rozważają zakaz używania chińskich aplikacji internetowych, w tym popularnego TikToka. W wywiadzie dla telewizji Fox News Mike Pompeo przestrzegł Amerykanów przed korzystaniem z chińskich aplikacji.
Zobacz wideo

TikTok ma obecnie w Stanach Zjednoczonych już ponad 30 milionów aktywnych użytkowników. Według sekretarza stanu Mike’a Pompeo niedługo mogą oni zostać pozbawieni możliwości korzystania z tej aplikacji.

Jeśli chodzi o chińskie aplikacje, to mogę zapewnić, że Stany Zjednoczone załatwią tę sprawę we właściwy sposób. Nie chcę uprzedzać prezydenta, ale rozważamy takie kroki

- odpowiedział Mike Pompeo na pytanie, czy nie należałoby zakazać chińskich aplikacji takich jak TikTok. Sekretarz stanu USA przestrzegł przez instalowaniem na telefonach komórkowych chińskich aplikacji. Jego zdaniem prowadzi to do przekazania Chinom danych osobowych.

Komentując wprowadzenie przez Chiny prawa o bezpieczeństwie państwowym w Hongkongu, szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział wprowadzenie przez Waszyngton sankcji wobec Pekinu, między innymi poprzez anulowanie wiz przedstawicielom chińskich władz.

Chcielibyśmy zagwarantować wolność Hongkongowi, ale jeśli nie będziemy mogli tego osiągnąć, to wyciągniemy konsekwencje wobec Chińskiej Partii Komunistycznej

- ostrzegł Mike Pompeo.

Więcej o: