Huawei P40 Lite 5G, czyli mocny średniak z 5G w Polsce. Cena nad Wisłą już znana

Huawei zaprezentował w Polsce model P40 Lite 5G. To smartfon słabszy od flagowych telefonów P40, jednak mocniejszy od średniopółkowego P40 Lite. Do tego z obsługą sieci 5G. Znamy już polską cenę urządzenia.
Zobacz wideo USA toczą walkę z Chińskim gigantem technologicznym. O co chodzi w konflikcie?

Na rynku już od kilku miesięcy dostępne są telefony Huawei P40 Lite oraz P40 Lite E. Smartfony te to oczywiście tańsze wersje flagowców z linii P40, oferujące znacznie słabszą specyfikację, ale za to w znacznie przystępniejszej cenie.

W obu przypadkach nie mogliśmy jednak liczyć na obsługę sieci 5G, która dotychczas zarezerwowana była dla flagowych modeli Huawei P40, P40 Pro i P40 Pro+. Teraz Huawei postanowił dać nam możliwość skorzystania z sieci nowej generacji bez wydawania fortuny na sprzęt.

Huawei P40 Lite 5G trafia do Polski

Huawei P40 Lite 5G odbiega od pozostałych modeli P40 Lite zarówno specyfikacją, jak i wyglądem. Na pokładzie znalazł się nieco mocniejszy procesor Kirin 820 z obsługą 5G, 6 GB pamięci RAM oraz 128 GB przestrzeni na dane. Lepszy jest również ekran. Huawei postawił tu na panel OLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości 2400×1080 pix.

Nie zabrakło czterech aparatów głównych oraz umieszczonej w wycięciu w ekranie kamerki do selfie o rozdzielczości 13 Mpix. Specyfikacja tylnych aparatów prezentuje się następująco:

  • Aparat główny 64 Mpix (f/1,8)
  • Aparat ultraszerokokątny 8 Mpix (f/2,4)
  • Aparat makro 2 Mpix (f/2,4)
  • Aparat do głębi ostrości 2 Mpix

Huawei nie zapomniał też o szczegółach, takich jak moduł NFC, tradycyjne gniazdo słuchawkowe, obsługa kart pamięci. W zestawie znajdzie się również szybka ładowarka 40 W, która zasili akumulator o pojemności 4000 mAh. Chińczycy chwalą się, że już pół godziny wystarczy, aby naładować baterię do 70 proc. Niestety, na pokładzie nie ma usług Google, a jedynie Huawei Mobile Services.

Różnic względem tańszego modelu P40 Lite jest zatem całkiem sporo. Wystarczająco, aby powiedzieć, że Huawei P40 Lite 5G stoi na półce umieszczonej nieco wyżej, bez dopisku 5G. Najważniejsza (poza oczywiście dodaniem modułu do obsługi 5G) to zamiana ekranu LCD na nieco większy panel wykonany w technologii OLED.

Huawei chce przekonać do siebie nabywców relatywnie niską ceną. Smartfon będzie kosztować w Polsce 1799 zł. To oczywiście nie jest mało, ale w zamian otrzymujemy bardzo dobrą propozycję ze średniej/wyższej półki do tego z obsługą 5G. Zaprezentowana kilka dni temu Motorola Moto G 5G Plus kosztuje o 100 zł więcej. Z drugiej strony Xiaomi Mi 10 Lite 5G (w wersji 6/64 GB) jest o 100 zł tańsze.

Więcej o: