Kalendarz Google ze zmianami. Więcej opcji w podręcznym okienku

Google poinformowało o zmianach w swoim kalendarzu. Dotyczą one wersji komputerowej. Podręczne okno pozwoli dokładniej zarządzać tworzonym wydarzeniem. Zmieniono również agendę, która ma być bardziej przejrzysta, szczególnie przy drukowaniu.

Google Kalendarz to wygodne i w zasadzie kompletnie rozwiązanie, które pozwala zarządzać czasem. W wersji na komputer oferuje ogromną liczbę funkcji. Rozbudowane opcje można było wprowadzić dotąd przechodząc na specjalną podstronę. Coraz więcej witryn internetowych jest tworzonych jednak jako aplikacje webowe. Dzięki temu zachowują się jak programy i nie wymagają każdorazowego przeładowania strony, co by uporczywe, gdy na przykład nie zapisała się aktualna pozycja strony i wpisane dane. 

Google wprowadza więc wyskakujące okna do funkcji, które nie potrzebują pełnego ekranu albo tam, gdzie jest on kłopotliwy, przez zbyt duże rozciągniecie. Dobry przykładem są okna nowej wiadomości w Gmailu. Od jakiegoś czasu podobnie działa tworzenie wydarzeń. Opcja ta była jednak nieco ograniczona i nie zawierała wszystkich funkcji, które oferuje Kalendarz Google, w przypadku przejścia na odpowiednią podstronę. To się jednak zmieniło, dzięki ostatniej aktualizacji Kalendarza Google. Póki co dostępna jest dla użytkowników G Suite, ale w ciągu paru dni powinna zawitać również do pozostałych klientów Kalendarza Google. 

Zobacz wideo Jak zwalczyć prokrastynację? Aplikacje, które pomogą w koncentracji

Kalendarz Google ze zmianami

Nowa wersja podręcznego okienka do dodawania wydarzeń zaoferuje możliwość nadania uprawnień gościom, dodania załącznika czy wyboru kolory wydarzenia. Również z poziomu okna będzie można zdecydować kiedy chcemy otrzymać przypomnienie. Pojawiła się też opcja, która pozwala znaleźć wolne okienko w kalendarzu wspólne wszystkim osobom dodanym do wydarzenia.

Nowe podręczne okno w Kalendarzu GoogleNowe podręczne okno w Kalendarzu Google fot. Google

Druga zmiana dotyczy drukowana swojej agendy. Nareszcie będzie można zrobić to w kolorze, co poprawi czytelność drukowanego grafiku. Poza tym nie trzeba drukować całego miesiąca na jednym arkuszu, można wybrać jeden dzień lub tydzień. 

Zmiany w drukowaniu agendyZmiany w drukowaniu agendy fot. Google

Więcej o: