Ile kosztuje Tesla w Polsce? Nad Wisłą rusza oficjalna dystrybucja samochodów elektrycznych Muska

Ile kosztuje Tesla w Polsce? Na to pytanie można w końcu odpowiedzieć bez używania kalkulatorów walutowych. Samochody elektryczne Elona Muska trafiły do do oficjalnej dystrubucji w naszym kraju. Znamy też już ceny poszczególnych modeli.

Teslę można spotkać na polskich ulicach już od jakiegoś czasu. Ba, w zeszłym roku wystartował nawet serwis tych samochodów w Warszawie. A to wszystko mimo braku oficjalnej dystrybucji elektrycznych samochodów Elona Muska nad Wisłą.

To się jednak właśnie zmieniło. Tesla uruchomiła oficjalnie sprzedaż swoich aut w Polsce. Ruszyła więc też strona internetowa w języku polskim (zmiana języka i kanału dystrybucji znajduje się w prawym górnym rogu), na której można skonfigurować samochód pod swe upodobania i możliwości finansowe. 

Zobacz wideo Ile kosztuje Tesla w Polsce? Nad Wisłą ruszyła oficjalna dystrybucja samochodów elektrycznych Muska

Ile kosztuje Tesla?

W Polsce oficjalnie można kupić jeden z trzech model:

  • Tesla Model 3, 
  • Tesla Model, 
  • Tesla Model X.

Za najtańszą z opcji trzeba zapłacić niecałe 200 tys. zł . Tesla Model 3 Standard Range Plus kosztuje dokładnie 195 490 zł. W tej cenie otrzymamy napęd na tylną oś i akumulator, który wystarczy na przejechanie 409 km. Wersja ta rozpędza się do setki w 5,6 s. i może rozwinąć maksymalnie 225 km/h. Teslę 3 można kupić jeszcze w dwóch wariantach, które oferują lepsze osiągi. Za Tesla 3 Long Range trzeba zapłacić 235 490 zł, natomiast Tesla 3 Performance to 260 tys. zł.

Tesla Model S oraz Tesla Model X występują natomiast tylko w dwóch droższych wariantach Long Range oraz Performance. Za tańszy Model S trzeba zapłacić 360 490 zł (610 km zasięgu i 3,8 s. do setki). Natomiast droższa wersja Performance to już 435 490 zł (593 km zasięgu i 2,5 s. do setki). 

Tesla Model X to najdroższy z modeli dostępnych w Polsce. Za wersję Long Range trzeba zapłacić 385 490 (507 km zasięgu i 4,6 s. do setki), a Performance 460 490 zł (488 km zasięgu i 2,8 s. do setki)

Więcej o: