Chcesz wiedzieć, jaka jest pogoda i gdzie jest burza? IMGW przygotowuje specjalną aplikację

IMGW przygotowuje aplikację, która będzie informować o prognozie pogody oraz nadchodzącej burzy. Apka pojawi się w sklepie Google już 4 sierpnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) regularnie wydaje ostrzeżenia dla poszczególnych regionów Polski ws. nieprzewidzianych zjawisk atmosferycznych. Komunikaty IMGW można śledzić w mediach społecznościowych, na Facebooku istnieje konto Burza-Alert-IMGW, instytut na bieżąco informuje o pogodzie także za pośrednictwem Twittera.

Zobacz wideo Dlaczego intensywne opady powodują podtopienia w stolicy?

IMGW przygotowuje specjalną aplikację. Będzie można sprawdzić, gdzie jest burza 

Wraz z rozwojem technologicznym IMGW idzie krok naprzód. Od wtorku 4 sierpnia w sklepie Google dostępna będzie oficjalna aplikacja mobilna o nazwie Meteo IMGW Prognoza dla Polski. Użytkownicy aplikacji znajdą wyniki wszystkich dostępnych modeli, ostrzeżeń, obrazów radarowych i mapy wyładowań przygotowanych przez meteorologów z Instytutu. 

"Aplikację można personalizować, dostosować ustawienia powiadomień (alertów) z prognozą i ostrzeżeniami. Jest przejrzysta, nowoczesna i łatwa w nawigacji dla każdego. Opracowana została w Instytucie przez zespół informatyków, analityków meteorologii i specjalistów komunikacji" - czytamy na Twitterze. Aplikacja będzie informować na temat prognozy pogody w danej lokalizacji oraz ewentualnych ostrzeżeń. Będzie możliwość ustawienia powiadomień oraz wybraniu kilku lokalizacji. 

Na razie będzie ona dostępna tylko dla użytkowników Androida. IMGW informuje, że użytkownicy systemu Apple będą mogli z niej skorzystać wczesną jesienią. Dokładna data nie jest znana. 

>>> Dowiedz się więcej: Polskie "aleje tornad". Trąby powietrzne mogą się nasilać przez zmiany klimatu. Będą też coraz częstsze

Więcej o: