Beta Cyberpunk 2077 to oszustwo! Nie otwierajcie sfabrykowanych wiadomości od hakerów

Hakerzy postanowili tym razem wykorzystać ciekawość graczy. CD Projekt informuje, że fani dostają maile od rzekomo od dewelopera, które informują o wersji Beta Cyberpunk 2077. Polski producent ostrzega, że to nie on wysyła te informacje, a wcześniejszy dostęp do gry nie jest planowany.

Cyberpunk 2077 ostatecznie ukaże się 19 listopada 2020 roku. Wcześniej gra była planowana na kwiecień i październik, ale jak to w branży gier bywa, debiut trzeba było przesuwać. Po dwóch takich przesunięciach premiery, chęć odpalenia Cyberpunk 2077 u graczy została zwielokrotniona. To natomiast ktoś postanowił nikczemnie wykorzystać.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Beta Cyberpunk 2077 to oszustwo

Oficjalny profil Cyberpunk 2077 wystosował na Twitterze ostrzeżenie dla graczy. Okazuje się, że ktoś podszywa się pod firmę i od kilku tygodni wysyła sfabrykowane maile, w których informuje o rzekomym zaproszeniu do wersji beta Cyberpunk 2077. Nie otwierajcie ich, najlepiej, jeśli je najszybciej usuńcie. 

CD Projekt nie rozsyła takowych maili. Firma podkreśla, że oficjalne wiadomości od studia zawsze przychodzą z adresu mailowego xxx@cdprojektred.com, niezależnie czy pochodzą bezpośrednio od firmy, czy twórców treści. Przed otwarciem maila, który wygląda na oficjalnego, sprawdźcie, kto go wysłał. Jeśli jest z innego adresu mailowego niż powyższy, możecie założyć, że nie jest to prawdziwa i wiarygodna wiadomość, informuje CD Projekt.

Nie wiadomo jakiego rodzaju jest to atak, ale brak informacji, by w mailach były jakieś wirusy. Najpewniej więc chodzi o phishing, a więc wymuszenie danych przy próbie logowania do nieistniejącej wersji beta Cyberpunk 2077.

Beta Cyberpunk 2077 i demo nie powstaną

Gracze będą musieli wykazać się cierpliwością, zanim będą mogli przetestować Cyberpunk 2077. Będzie to możliwe dopiero 19 listopada w dniu premiery, ponieważ CD Projekt nie planuje, ani wersji beta Cyberpunk 2077, ani wersji demonstracyjnej. 

Więcej o: