Quake i Quake II w przyszłym tygodniu za darmo. Wyjątkowy prezent od Bethesda

Fani klasycznych FPS-ów Quake i Quake 2 mają powody do zadowolenia. Podczas wirtualnego konwentu QuakeCon at Home, który odbędzie się w przyszłym tygodniu, obie pozycje będą możliwe do otrzymania za darmo.

Planowana na przyszły tydzień impreza ma zastąpić tegoroczną edycję konwentu, której odwołanie spowodowane jest rzecz jasna pandemią koronawirusa - podaje portal www.gry-online.pl. W jego trakcie fani będą z pewnością zadowoleni z możliwości zdobycia dwóch wersji gry Quake.

Quake i Quake II za darmo. Harmonogram konwentu

Konwent QuakeCon at Home odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia i będzie transmitowany na platformie Twitch. Darmowa pierwsza część gry Quake będzie możliwa do odbioru przez osoby, które będą śledziły transmisje i zalogują się na swoje konto Bethesda.net.

To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie mogą czekać fanów serii Quake. W trakcie konwentu prowadzona będzie zbiórka charytatywna. Jeśli zebrana kwota przekroczy 10 tysięcy złotych, gratisowo udostępniona zostanie pełna wersja Quake II. Z uwagi na teoretycznie niewysoką kwotę, osiągnięcie tego celu jest niemal pewne.

Na oficjalnej stronie internetowej Bethesda pojawił się harmonogram przyszłotygodniowego konwentu. Dostępny jest on pod tym linkiem.

Quake, czyli nostalgia i powrót do przeszłości

Zarówno pierwsza, jak i druga wersja gry Quake nie należą do najmłodszych tytułów. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu cieszą się dużym uznaniem wśród fanów. Najbardziej zagorzali gracze będą chcieli ją zdobyć zapewne również z uwagi na liczne mody, które oferują producenci.

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszyły się usprawnienia w ramach projektu Arcane Dimensions. Dzięki nim gracze mogli cieszyć się udoskonaloną kampanią dla jednego gracza, wzbogaconą wieloma ciekawymi mechanikami i rozwiązaniami.

Zobacz wideo Kapsuła SpaceX wylądowała! Astronauci wrócili na Ziemię z historycznej misji
Więcej o: