Cyberpunk 2077. Nowy odcinek Night City Wire. Trzy opcje przeszłości V do wyboru [WIDEO]

CD Projekt udostępnił drugi odcinek Night City Wire, a w nim sporo materiałów wideo. Poznajemy trzy możliwe historie V, jedną z nich gracz będzie musiał wybrać na początku gry. Jest także krótka prezentacja broni oraz materiał dotyczący tworzenia chrome-rockowej kapeli Samurai ze świata gry.

Night City Wire to seria filmów traktujących o Cyberpunk 2077 i tworzeniu gry. CD Projekt przybliża w nich proces, podczas którego powstawała najnowsza produkcja polskiego studia. Pierwszy odcinek pojawił się pod koniec czerwca i prezentował m.in. nowy zwiastun Cyberpunk 2077. Wczoraj w sieci pojawił się kolejny epizod Night City Wire, obfitujący w ciekawe materiały.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Zwiastun Cyberpunk 2077. Poznajemy trzy możliwe historie V

Najciekawsze materiały z Night City Wire dotyczą głównego bohatera gry o imieniu V. Na początku gry będziemy mogli wybrać jego lub jej przeszłość. Opcje będą trzy - dzieciak z ulicy, nomada lub pracownik korporacji. Każda ze ścieżek prowadzi do stania się najemnikiem, ale wybierając jedną z nich, dostajemy szansę na wzięcie udziału w wydarzeniach, które doprowadziły do zmiany stylu życia przez V. To jednak niejedyna konsekwencja naszego wyboru, ponieważ w zależności od przeszłości protagonisty/tki, nieco inaczej potoczy się fabuła. Jak pisze CD Projekt, przeszłość V będzie miała "niebagatalny wpływ na to jak potoczy się reszta Twojej przygody w otwartym świecie Night City".

 

Narzędzia Zniszczenia, czyli broń w Cyberpunk 2077

W Cyberpunk 2077 będziemy mieli do wykorzystania pokaźny arsenał broni. Pistolety, karabiny czy sztucery z przyszłości będą mogły być modyfikowane, ale to wciąż dość standardowy oręż. Uwagę przykuwa katana termiczna, ale zdecydowanie najciekawsze są wszczepy (ang. cyberwares), z których dużą część niedawno ujawniono. Krótka ich prezentacja pozostawia niedosyt, ale w akcji możemy zobaczyć Ostrze Modliszkowe, Pięści Goryla i Wyrzutnię pocisków wprost z naszego ramienia.

 

Keanu Reeves dostał głos w kapeli Samurai

Ostatni materiał dotyczy prac nad stworzeniem zespołu chrome-rockowego o nazwie Samurai. Jego liderem jest Johnny Silverhand (w którego wciela się Keanu Reeves), przyjaciel głównego bohatera. Swojego głosu i brzmienia Samurai'owi użycza szwedzki zespół punkrockowy Refused. Na wideo widzimy, jak ciekawy był proces wcielania się w zespół grający podobną muzykę, ale będący oddzielnym tworem w świecie gry. 

 
Więcej o: