Xiaomi zaprezentowało bardzo tanią lodówkę. W tej cenie w Polsce byłaby hitem

Xiaomi potrafi czasem zaskoczyć prezentując produkt dość nietypowy. Tym razem chiński producent wypuścił tanią, bo kosztującą 480 zł lodówkę. W takiej cenie byłaby hitem w Polsce.
Zobacz wideo Komunikator Zoom bije rekordy i budzi kontrowersje. Czy jest bezpieczny?

Większość osób może kojarzyć Xiaomi z produkcją tanich smartfonów i akcesoriów, takich jak opaski Mi Band. To jednak niejedyne kategorie produktów, jakimi interesuje się chiński gigant. Xiaomi ma także w ofercie m.in. urządzenia transportu osobistego, oczyszczacze powietrza, telewizory (które niedawno trafiły do Polski) czy lodówki. 

Nowa, bardzo tania lodówka od Xiaomi

W październiku minionego roku Xiaomi pokazało pierwsze lodówki z nieco wyższej półki. Teraz firma zaprezentowała niewielką lodówkę Mijia Double-door Small, która będzie kosztować grosze.

Urządzenie składa się dwóch komór - chłodzącej o pojemności 85 litrów oraz umieszczonej wyżej zamrażarki, która pomieści 33 litry. Łączna pojemność dostępna w Mijia Double-door Small to zatem 118 litrów. Wymiary zewnętrze wynoszą z kolei 47 x 52,7 x 113,7 cm.

Wewnątrz znajdziemy oczywiście kilka półeczek, które można modyfikować we własnym zakresie, miejsca na napoje w drzwiczkach, a także pojemnik do przechowywania owoców i warzyw. Zamrażarka została dodatkowo zabezpieczona przed powstawaniem szronu. Jest zatem dość standardowo.

Xiaomi MIJIA Double-door Small RefrigeratorXiaomi MIJIA Double-door Small Refrigerator fot. Xiaomi / mi.com

Xiaomi chwali się za to niskim poziomem hałasu generującym przez lodówkę - wynosi on 36 dB. Niski jest też pobór energii elektrycznej, który wynosi 0,49 kWh / dzień. W przeliczeniu, lodówka pobierze zatem niespełna 180 kWh w ciągu roku.

Największe wrażenie robi oczywiście cena tej niewielkiej lodówki. W Chinach można ją już zamawiać za 899 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę 480 zł. Bardzo niewiele. Niestety Xiaomi nie zdradza planów ewentualnego wprowadzenia lodówki do sprzedaży w Europie.

Więcej o: