Allegro. Od 1 września zmiany w działalności serwisu. Wśród nich możliwość powiązania kont

Od 1 września Allegro planuje wprowadzić zmiany w swoje działalności, które mają sprawić, że realizacja wysyłek oraz zarządzanie sprzedażą będą łatwiejsze. Zobacz, co zamierza zmienić największy sklep internetowy w Polsce.

Wraz z nastaniem nowego miesiąca, w regulaminach Allegro nastąpi wiele zmian, które mają być korzystne dla sprzedających i kupujących. Wprowadzane zmiany ułatwią wysyłanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro, wprowadzą możliwość powiązania kont, na których prowadzi się działalność oraz udostępnią nowy sposób wysyłania przesyłek do 10 kg.

Allegro od 1 września wprowadza zmiany w swojej działalności. Będzie możliwość powiązania kont

Już pierwszego września ruszy usługa "Wysyłam z Allegro", która pozwoli na bezpłatne nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro. Dzięki niej utworzysz i wydrukujesz etykiety oraz będziesz miał możliwość odbioru paczek przez przewoźników ze wskazanego przez ciebie adresu.

Kolejną nowością będzie usługa "Allegro Kurier UPS". Przesyłki będzie można przygotować wyłącznie w narzędziu "Wysyłam z Allegro". Dzięki temu nie będziesz musiał zawierać umowy z UPS. Usługa stanowi nową metodę dostawy przesyłek do 10 kg.

Zmianie ulegnie również maksymalna cena, jaką można ustawić w cenniku dla dostawy X-press Couriers. Od pierwszego września wyniesie 14,99 zł brutto. Dotychczas maksymalna cena tej metody, przy oznaczeniu Allegro Smart, wynosiła 12,99 zł.

Dzięki wprowadzonym zmianom pojawi się możliwość powiązania kont Allegro. Dzięki temu o wiele łatwiejsze stanie się korzystanie z formularza wystawiania oraz zakładek "Zamówienia" i "Moje Oferty". Zmiany spowodują, że będzie możliwość przełączania się pomiędzy zakładkami bez konieczności logowania.

Allegro. Zmiany dla kupujących

Dla kupujących w Allegro istotną zmianą będzie nowa metoda potwierdzenia licytacji. Od 1 września w dziale Kolekcje i sztuka, jeśli wartość jednego bądź kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł, licytację potwierdzisz kodem SMS. Odpowiedni kod trafi na numer telefonu wskazany w ustawieniach konta Allegro.

Wśród kilku zmian porządkowych znajdzie się zakaz sprzedaży petard hukowych oraz zmiany w zasadach sprzedaży fajerwerków oraz mleka początkowego. Wszystkie zmiany wprowadzone w regulaminie działalności Allegro można znaleźć pod tym linkiem.

Zobacz wideo Lód na Księżycu? "Można z niego produkować paliwo rakietowe"
Więcej o: