Cyberpunk 2077 otrzyma darmowe DLC. CD Projekt w zabawny sposób potwierdza to na Twitterze

Cyberpunk 2077 otrzyma darmowe DLC na wzór Wiedźmina 3. Studio potwierdziło to na oficjalnym profilu gry na Twitterze. To nie jedyny dodatek, jaki CD Projekt szykuje do gry

W erze mediów społecznościowych nie trzeba już puszczać plotek pocztą pantoflową, by ogłosić małą, ale interesującą informację. Taką, która jest zbyt skąpa na oficjalny komunikat, ale odpowiednia do upublicznienia, jeśli tylko ktoś spyta. Deweloperzy chętnie odpowiadają na pytania fanów, które zamieszczane są na Twitterze, Facebooku czy YouTube. Jeden z użytkowników pierwszego z tych portali spytał, czy Cyberpunk 2077 otrzyma darmowe DLC, tak jak było to w przypadku jego większego brata, czyli Wiedźmina. Oficjalny profil gry odpisał krótko, lecz dobitnie, wstawiając mema z podpisem "Ohhh yeaahh!".

Co to oznacza dla graczy? W przypadku Wiedźmin 3: Dziki Gon, gracze otrzymali pakiet darmowych dodatków, w ramach podziękowania za to, że tak licznie kupili grę. Jeśli rzeczywiście pierwsze DLC będzie wzorowane na tym do trzeciej części przygód Geralta, to powinno zawierać między innymi pakiet nowych misji oraz przedmiotów.

Zobacz wideo Cyberpunk 2077 powtórzy sukces Wiedźmina 3? Oto gry, na które czekamy najbardziej

Darmowe DLC do Cyberpunk 2077 nie będzie jedynym dodatkiem

Można było się spodziewać, że CD Projekt swojego nowego dziecka nie porzuci tuż po premierze. Tym bardziej że dodatki do Wiedźmina 3 były ogromnym sukcesem. Od paru miesięcy nie musimy już jednak polegać tylko na przeczuciu. W czasie jednej z sesji Q&A w kwietniu tego roku, prezes zarządu CD Projekt, Adam Kiciński, potwierdził, że do Cyberpunk 2077 możemy spodziewać się dodatków. Liczba mnoga nie jest tu przypadkowa, ponieważ polskie studio planuje wypuścić co najmniej tyle samo rozszerzeń do Cyberpunk 2077, ile otrzymał Wiedźmin 3. 

Ich tytuły i szczegóły, mamy poznać jeszcze przed premierą. Tę przesuwano już dwa razy i ostatecznie gra ma ukazać się 19 listopada bieżącego roku. 

Więcej o: