Samsung zlokalizuje telefon odłączony od sieci. Pomogą inni użytkownicy smartfonów

Samsung wprowadził nową funkcjonalność w aplikacji Find My Mobile. Lokalizacja telefonu będzie możliwa do ustalenia nawet wtedy, gdy straci on połączenie z siecią. Pomoże w tym obecność innych użytkowników w pobliżu smartfona.

Problem zapodzianego telefonu nie jest już tak dotkliwy, jak kiedyś dzięki rozwojowi technologii. Producenci smartfonów mają własne aplikacje, które pozwalają zlokalizować zgubione urządzenia, ale także samo Google udostępnia narzędzie, które umożliwia znalezienie każdego sprzętu z Androidem. Funkcja "Znajdź telefon" pozwala nawet włączyć dzwonek w wyciszonym smartfonie i go aktywować, byśmy mogli znaleźć go w domu. Problemem bywa jednak lokalizacja telefonu, który utracił kontakt z siecią lub gdy złodziej włączył tryb offline, by nie zostać namierzonym. Właściciele Samsunga nie będą musieli się tym jednak więcej martwić. 

Zobacz wideo TOP Gadżet - Samsung Galaxy Fold. Co go wyróżnia?

Smartfon Samsunga znajdziesz nawet w trybie offline

Max Weinbach z branżowego portalu i forum XDA udostępnił zrzuty ekranu z nowej funkcji samsungowej aplikacji Finf My Mobile. 

Aktualizacja zapewne będzie docierała etapami do kolejnych użytkowników. O nowej funkcji poinformuje ich powiadomienie, zachęcające do włączenia śledzenia telefonu w trybie offline. Dzięki temu będzie można go namierzyć, gdy nie będzie podłączony do sieci czy wi-fi. Jak to działa?

W przypadku Apple mechanizm ten oparty jest Blueetooth. Samsung wybrał inną drogę i uzależnił informację od obecności innych osób z produktami marki Galaxy. Zgubiony smartfon będzie się z nimi łączył i dzięki nim przesyłał informację o swojej lokalizacji. Włączenie tej funkcji pozwoli jednocześnie na wykrywanie takich urządzeń w pobliżu. Nowa opcja jest przeznaczona nie tylko dla smartfonów. Umożliwia również odnalezienie słuchawek i smartwatchów Samsunga. 

Więcej o: