Zakupy na OLX będą bezpieczniejsze m.in. dzięki nowej płatności online. Serwis chce walczyć z oszustami

OLX wprowadza kilka ważnych nowości w funkcjonowaniu platformy. Za ich pomocą serwis chce walczyć z oszustwami. Największą zmianą jest możliwość dokonania zapłaty online za zakupy z dostawą kurierem poprzez nową usługę.
Zobacz wideo Jak w łatwy sposób zrobić zakupy przez internet? [WIDEO]

OLX do tej pory służyło głównie jako platforma do lokalnej sprzedaży towarów. Oczywiście można było kupić coś z drugiego końca Polski z dostawą, a pieniądze przekazać sprzedającemu przelewem. Było to jednak nie tylko niewygodne, lecz także niebezpieczne. W zasadzie kupujący nie miał żadnej gwarancji, że przesyłka w ogóle do niego trafi.

Nowe standardy na OLX. Będzie bezpieczniej

Teraz platforma OLX wprowadziła pewne istotne zmiany - informuje serwis Tabletowo.pl. W nowym regulaminie serwisu, który zacznie obowiązywać od 9 września, pojawił się zapis mówiący o wprowadzeniu opcji zapłaty online. Płatność będzie realizowana przez nową usługę Płatności OLX, ale opcja będzie dostępna wyłącznie w aukcjach z możliwością dostawy towaru kurierem.

Sprzedający będą mogli z kolei wystawić przedmiot z możliwością wysłania kurierem również poprzez nową usługę - Przesyłki OLX. Sprzedający będzie mógł wtedy przekazać towar za pomocą jednej z firm kurierskich oferowanych przez markę Sendit. Co istotne, przesyłka powinna zostać nadana najpóźniej 72 godziny po otrzymaniu zamówienia. Gdy towar trafi już do kupującego, OLX odblokuje środki za zakup na wewnętrznym koncie sprzedającego. Stąd będzie można przelać je już na rachunek bankowy.

Dodatkowo - jak informuje Antyweb.pl - OLX wprowadza opcję rekompensaty finansowej dla kupujących, którzy otrzymali towar niezgodny z opisem lub o wartości niższej niż deklarowana na aukcji. Warunkiem otrzymania rekompensaty od platformy jest dokonanie zakupu przy wykorzystaniu nowych usług Płatności OLX i Przesyłki OLX, a także wcześniejsza (nieudana) próba wyjaśnienia ze sprzedającym niezgodności. Maksymalna wartość środków w ramach rekompensaty nie może przekroczyć 200 zł.

Widać więc wyraźnie, że OLX stara się pozyskać nowych klientów, którzy chcą kupować na odległość w serwisie ogłoszeniowym, jednak wolą nie naciąć się na nieuczciwego sprzedającego. Zapowiedziane zmiany mają oczywiście zabezpieczyć kupujących. Być może OLX uda się przekonać do siebie osoby, które do tej pory wybierały głównie Allegro.