Przedsprzedaż PlayStation 5 już rusza. Wciąż nie znamy jednak ceny, a liczba konsol będzie limitowana

Sony zaczęło wysyłać e-maile z zaproszeniami do przedsprzedaży PlayStation 5. Wciąż wszystko owiane jest jednak tajemnicą. Potwierdzają się natomiast doniesienia o limitowanej liczbie urządzeń na premierę.

PlayStation 5 premierę ma zaplanowaną na okres świąteczny, czyli przełom listopada i grudnia. Mimo że ten czas zbliża się nieubłaganie, wciąż nie dowiedzieliśmy się wszystkiego o konsoli. To może się zmienić już niedługo.

PS5  w przedsprzedaży już jest. Ale tylko dla wybranych

Na amerykańskiej stronie PlayStation pojawiła się możliwość zapisania się do preorderu PS5. Aby to zrobić, należy podać swojego maila oraz PlayStation ID. Wybranym graczom Sony wyśle zaproszenie do przedsprzedaży ich nowej konsoli. Należy się spieszyć, gdyż zamówienia będą przyjmowane na zasadzie: kto pierwszy, ten lepszy. Rezerwacji będzie można jednak dokonać dopiero w momencie, gdy otrzymamy zaproszenie od Sony. Firma zachęca więc do stosowania się do instrukcji i szybkiego działania, by nikt nas nie wyprzedził. 

Zobacz wideo Nowa generacja konsol - dlaczego warto na nie czekać?

Cena PS5? Wciąż nieznana

Ten system sprawia, że niewiele więcej dowiedzieliśmy się na temat ceny PlayStation 5. Na jej ujawnienie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Potwierdziły się jednak doniesienia o limitowanej liczbie urządzeń. Ograniczenie dotyczy nie tylko liczby urządzeń na rynku, ale także tego kto może kupić konsolę. Sony zdecydowało, że na jedno PlayStation ID można zamówić jedno PS5 lub PS5 Digital Edition (wariant bez napędu Blu-Ray), dwa kontrolery DualSense, dwie ładowarki do padów, dwa zestawy słuchawek Pulse 3D, dwa piloty i dwie kamery.

PlayStation zamieściło też FAQ z pytaniami dot. zamówienia. Dowiadujemy się z niego m.in. że zamówienia z innym adresem wysyłki niż USA, będą anulowane. Nie trzeba też kupować całego zestawu, można pozostać przy samej konsoli. 

Więcej o: