Tesla coraz bardziej otwiera się na klientów nad Wisłą. Do aplikacji mobilnej trafił język polski

Tesla coraz bardziej otwiera się na polskich konsumentów. Marka od ponad miesiąca sprzedaje już swoje auta w naszym kraju, a teraz w aplikacji na smartfony dodano obsługę naszego rodzimego języka.
Zobacz wideo Kosmos, pozwy i miliony - Elon Musk

Tesla już od lat znana jest z wielu innowacyjnych rozwiązań, a jednym z nich jest obecność aplikacji mobilnej na smartfony dla właścicieli aut tej marki. Z poziomu programu możemy zdalnie sterować wieloma elementami pojazdu - m.in. włączyć klimatyzację, podejrzeć poziom naładowania akumulatorów lub odblokować auto, gdy nie mamy fizycznego klucza.

Tesla coraz bardziej otwiera się na Polaków

Do tej pory jednak posiadacze Tesli musieli korzystać z apki w jednym z obcych języków, bo naszej rodzimej mowy program nie obsługiwał. Elon Musk i jego firma zdają się jednak coraz bardziej przystosowywać ofertę do konsumentów nad Wisłą.

Gwoli przypomnienia, Tesla stawia w Polsce dopiero swoje pierwsze kroki. Oficjalny start dystrybucji samochodów elektrycznych Muska miał miejsce w lipcu. Wtedy też ruszyła strona Tesli w języku polskim, a ceny aut podano w złotówkach.

Tym samym ruszyło też dostosowywanie pozostałych elementów pod polskich konsumentów. Komputer pokładowy w samochodach Tesli umożliwił wyświetlenie interfejsu w naszym języku. Teraz podobną możliwość dodano do aplikacji na smartfony - informuje serwis elektrowoz.pl powołując się na doniesienia swoich czytelników.

Nowości w aplikacji mobilnej

Najnowsza aktualizacja aplikacji przyniosła trzy ciekawe nowości. Po pierwsze to właśnie wspomniane dodanie języka polskiego. Niestety wyłącznie w aplikacji na Androida i do tego wyłącznie w nowych odsłonach systemu operacyjnego od Google.

Drugą ciekawą zmianą jest pojawienie się możliwości zalogowania się do aplikacji za pomocą odcisku palca. Trzecią - możliwość... wygrania Tesli Model Y. Jak tłumaczy elektrowoz.pl, teslę wygrać może każdy, kto zachęcił inną osobę do zakupu Tesli Model S, 3 lub X z wykorzystaniem własnego linka polecającego. Losowanie szczęśliwca odbywa się raz w miesiącu i wszystko wskazuje na to, że loteria działa (przynajmniej teoretycznie) również w Polsce.

Niemniej jednak, sprzedaż Modelu Y w naszym kraju jak na razie nie wystartowała. W Europie powinna ruszyć dopiera w drugiej połowie 2021 roku. Polscy klienci mogą na razie zdecydować się na Teslę Model 3, S lub X.

Więcej o: