Xbox Series S już oficjalnie. Znamy cenę urządzenia. Co z droższym modelem?

Microsoft oficjalnie zapowiedział konsolę Xbox Series S. "Najmniejszy Xbox w historii" pojawi się w sprzedaży jesienią i będzie kosztować 299 dolarów. W sieci pojawiły się również doniesienia dotyczące ceny i daty premiery Xboksa Series X.

Do tej pory "budżetowa" wersja konsoli Xbox Series X była jedynie tematem plotek i przecieków w mediach. Jej istnienie wydawało się niemal pewne, ale Microsoft konsekwentnie milczał w tej sprawie. Do czasu. We wtorek firma z Redmond oficjalnie zapowiedziała nową konsolę.

Xbox Series S to - jak tłumaczy producent - "najmniejszy Xbox w historii". Pod względem designu konsola zdecydowanie różni się od Xboksa Series X. Obudowa urządzenia jest smuklejsza, a dominującym kolorem jest biały, choć pojawia się też czarny detal w postaci okrągłego otworu. 

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Największym zaskoczeniem jest jednak cena. Xbox Series S kosztuje 299 dolarów. Brzmi to dość atrakcyjnie, choć trzeba zaznaczyć, ze Series S ma być mniej wydajnym sprzętem od Series X. Microsoft zastosował tu słabszy układ graficzny (konsola na pewno nie obsłuży rozdzielczości 4K/60 FPS i technologii ray tracingu) i usunął fizyczny napęd optyczny. Miłą niespodzianką ma być natomiast obecność szybkiego dysku SSD, który przyspieszy ładowanie etapów w grach.

Wyciekła cena i data premiery Xboksa Series X

Microsoft wciąż nie zdradził oficjalnie, ile zapłacimy za droższą wersję nowej konsoli. Ze źródeł, do których dotarł serwis Windows Central wynika jednak, że Xbox Series X zostanie wyceniony na 499 dolarów i - podobnie jak Xbox Series S - trafi do sklepów 10 listopada tego roku.

Windows Central donosi też, że obydwa sprzęty będą oferowane w ramach subskrypcji Xbox All Access. W tym przypadku, za Series S zapłacimy 25 dolarów miesięcznie, a za Series X - 35 dolarów. Xbox All Access daje również dostęp do usługi Xbox Live oraz Xbox Game Pass.