Psy-roboty w amerykańskiej armii. Maszyny wzięły udział w ćwiczeniach

Do ćwiczeń amerykańskiej armii dołączyły właśnie psy-roboty. Wszystko za sprawą testowania nowoczesnego systemu zarządzania polem walki. Psy-roboty mogą być wykorzystywane do wczesnego ostrzegania żołnierzy o niebezpieczeństwie.

Psy-roboty, które wspomogły wojsko w ćwiczeniach, zostały wyprodukowane przez firmę Ghost Robotics. Ich oficjalna nazwa to Vision 60 UGV albo "autonomiczne bezzałogowe pojazdy naziemne". CNN informuje, że psy-roboty przystosowane są do działań w każdym środowisku i terenie. Wyposażone są w szereg czujników oraz radio.

Zobacz wideo Bezzałogowy wojskowy wahadłowiec kosmiczny X-37B - lądowanie na Przylądku Canaveral

Psy-roboty wzięły udział w ćwiczeniach z armią Stanów Zjednoczonych

Psy-roboty wzięły udział w ćwiczeniu polegającym na lądowaniu na potencjalnie wrogim lotnisku. Żołnierze znajdowali się w samolocie, a roboty zostały wysłane do zbadania okolicy. Dzięki temu możliwe jest wykrycie zagrożenia zanim zostaną na nie narażeni żołnierze.

- Podstawowym założeniem projektu naszych robotów jest zmniejszenie złożoności mechanicznej w porównaniu do innych robotów z nogami – można przeczytać na stronie internetowej producenta. Firma dodaje, że zmniejszenie złożoności robotów pozwala na zwiększenie zwinności oraz wytrzymałości maszyny.

Vision 60 to roboty, które mogą mieć różnorodne zastosowanie. Dzięki swojej budowie będą mogły być wykorzystywane w misjach zwiadowczych, ale również do pełnienia straży w bazach wojskowych. Dzięki bogatemu wyposażeniu, roboty będą mogły błyskawicznie wysyłać informacje o potencjalnym zagrożeniu.

Wojsko testuje nowy system zarządzania polem bitwy

Psy-roboty są tylko jednym z elementów zaawansowanego systemu zarządzania walką (ABMS). System wykorzystuje szybką analizę danych oraz sztuczną inteligencję do przeciwdziałania zagrożeniom dla amerykańskich żołnierzy.

Ćwiczenia w ramach ABMS przeprowadzono od 31 sierpnia do 3 września. W ćwiczeniach brały udział wszystkie gałęzie amerykańskich Sił Zbrojnych, w tym powstałe w 2019 r. Siły Kosmiczne.

-  Przyszłe pola bitew będą charakteryzować się nasyceniem informacją - powiedział dr Will Roper, zastępca sekretarza Sił Powietrznych ds. zakupów, technologii i logistyki. - Docenianie danych jako podstawowego zasobu bojowego, nie mniej istotnego niż paliwo odrzutowe czy satelity, jest kluczem do działań wojennych następnej generacji.

Więcej o: