Kolejne dwie darmowe gry od Epic. Znamy też bezpłatny tytuł na następny tydzień

Epic Games Store oferuje kolejne darmowe gry. Można je pobrać do przyszłego czwartku. Znamy też tytuł bezpłatnej produkcji przygotowanej przez Epic na następny tydzień.

W tym tygodniu Epic Games Store przygotował dwie darmowe gry. Produkcje za darmo można pobrać do następnego czwartku 17 września do godziny 17:00. Wtedy w wirtualnym sklepie pojawi się bezpłatnie Stick It To The Man! 

Darmowe gry w Epic Games Store

Pierwsza pozycja to Railway Empire, produkcja dla fanów kolejnictwa, ale także dla wszystkich, którzy wzdychają do modeli pociągów z dzieciństwa. W grze, jak wskazuje nazwa, budujemy kolejowe imperium. Akcja ma miejsce oczywiście w XIX wiecznych Stanach Zjednoczonych, gdzie w owym czasie położono setki tysięcy kilometrów torów. Są jednak dodatki, które pozwolą tworzyć trasy w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Meksyku czy Ameryce Południowej. W grze projektujemy nowe trasy pomiędzy kolejnymi ważnymi ośrodkami handlowymi czy mniejszymi miastami. Railway Empire nie jest niszową grą dla fascynatów. Przy tytule dobrze może się bawić każdy, o czym świadczy średnia 74 proc. z ocen zgromadzonych na metacritic.

Druga darmowa gra na Epic Games Store to Where The Water Tastes Like Wine. Gra została oceniona identycznie jak Railway Empire, ale należy do zupełnie innego gatunku. Produkcja jest nietypowa, gdyż najpierw słuchamy w niej historii z Wielkiego Kryzysu sprzed prawie 100 lat temu. Następnie naszym zadaniem jest opowiedzenie tych historii jeszcze raz, kolejnym osobom. Jak i kiedy to zrobimy, zależy już tylko od nas. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Do kiedy Epic Games rozdaje gry?

Epic Games Store zaczął rozdawać gry na początku 2019 roku. Akcja cieszyła się na tyle dużą popularnością i przyniosła tylu klientów, że firma zdecydowała się na jej przedłużenie. Czy także w 2021 roku firma będzie rozdawała bezpłatnie gry? Tego dowiemy się zapewne na przełomie grudnia oraz stycznia, jak w zeszłym roku. Możecie być jednak spokojni, bo do końca 2020 roku na pewno co tydzień będzie mogli zdobyć nieodpłatnie jakąś grę.

Więcej o: