Zapowiedziano prezentację PS5. Jeszcze w tym tygodniu Sony pokaże świeże informacje o PlayStation 5

Nieuchronnie zbliża się premiera PS5. Sony zaplanowało więc kolejną prezentację. Ta odbędzie się już w tym tygodniu.

Microsoft ujawnił już wszystko na temat Xbox Series X. Ostatnio podano datę premiery oraz cenę sprzętu, tuż po tym jak zaprezentowany został Xbox Series S. Sony wciąż zwleka z ujawnieniem tych dwóch kluczowych informacji. Być może zmieni się to jeszcze w tym tygodniu. 

Prezentacja PS5 już w tę środę

Sony na środę 16 września zaplanowało kolejną prezentację. Nic - oprócz daty - nie wskazuje na to, że jest to odpowiedź na ruchy obozu Xboxa. Japończycy zapowiedzieli bowiem, że zaprezentują najświeższe informacje o grach na PS5 od deweloperów z Worldwide Studios, czyli producentów gier, działających pod egidą Sony. 

Prezentacje PlayStation 5 będzie można obejrzeć w środę 16 września. Będzie trwała około 40 minut. Transmisja będzie nadawana na YouTube oraz na Twitchu i rozpocznie się o 22:00 czasu polskiego. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Kiedy premiera PS5?

To Xbox jako pierwszy prezentuje informacje o swojej nowej konsoli w tej generacji. Sony ciągle zwleka i nie kreuje, a odpowiada na ruchy Microsoftu. Obie konsole miały wyjść w okresie świątecznym, spodziewano się więc ich premiery na przełomie listopada oraz grudnia. Microsoft jednak przyśpieszył i Xbox Series X oraz Series S mają trafić pod strzechy już 10 listopada. Kiedy więc można spodziewać się PS5? Tego dowiemy się zapewne już niedługo, ale prawdopodobnie konsola pojawi się w sklepach jeszcze w listopadzie. 

Nie każdy jednak dostanie szansę zakupu konsoli w pierwszym rzucie. Okazuje się, że liczba PlayStation 5 na rynku będzie początkowo limitowana. Jeśli chcecie jako pierwsi zakupić PS5 musicie zapisać się do preorderu. Gdy ten się pojawi, Sony wyśle stosowną informację zapisanym osobom. Trzeba będzie się jednak spieszyć, gdyż obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy"

Więcej o: