W jakie gry z PS4 zagramy na PS5? Poinformuje nas o tym ujawniona właśnie naklejka na pudełku

Ubisoft ujawnił okładkę Immortals Fenyx Rising na PS4. Przy okazji poznaliśmy wygląd naklejki, które będzie informowała o "ulepszeniu" do wersji na PS5. Nie wszystkie gry będą jednak w ten sposób oznaczone.

Wiele tytułów, choć nie wszystkie, które mają zaplanowaną datę premiery na PS4 w najbliższym czasie, będzie dostępna też na PlayStation 5. Deweloperzy najczęściej nie chcą, by za grę trzeba było płacić dwa razy, wiec oferują darmową kopię na nowszą konsolę. O tym, czy dany tytuł oferuje taką możliwość dowiemy się z pudełka z grą. 

Nowa naklejka na grach z PS4

Specjalna naklejka będzie informowała, czy w ramach zakupu gry na PS4 dostaniemy też wersje na PS5. Sony pozostawiło tę decyzję deweloperom, w przeciwieństwie do Microsoftu. Xbox Smart Delivery to odgórne rozwiązanie, które gwarantuje najlepszą możliwą wersję gry na konsolę, z której akurat korzystamy. To zdecydowanie lepsza opcja niż rozwiązanie Sony, bo chociaż kilku deweloperów już zapowiedziało, że kupując wersje na PS4, otrzymamy też grę na PS5, to są też tacy, którzy wykorzystali sytuację do dodatkowego zarobku. Choćby Call of Duty: Black Ops Cold War ma być dostępne w dwóch wersjach. Droższa umożliwi uruchomienie gry także na nextgenie od Sony, gdy ten będzie miał swoją premierą. 

Jak będzie wyglądała naklejka, która poinformuje o takiej opcji dowiedzieliśmy się z okładki gry Ubisoftu Immortals Fenyx Rising. 

Immortals Fenyx RisingImmortals Fenyx Rising fot. Ubisoft

Na dole okładki, z lewej strony obok oznaczenia wiekowego PEGI, znalazła się naklejka z napisem "PS5 Upgrade Available". Wiemy już, że takie oznaczenie otrzyma między innymi Marvel's Avengers, Cyberpunk 2077 czy Destiny 2. 

Kiedy premier PS5?

Sony wciąż nie podało daty premiery PS5. Wiemy, że będzie miało to miejsce w okresie przedświątecznym, a liczba konsol początkowo będzie limitowana. Toteż by móc kupić PlayStation 5 w pierwszym rzucie, trzeba zapisać się na specjalny newsletter. Warto też oglądać kolejną prezentację, którą Sony zaplanowało na środę 16 września. 

Więcej o: