Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka. Ogłoszono datę premiery. Zakończenie historii Geralta już niebawem

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka to mod, który ma przedstawić zakończenie historii Geralta. To historia tworzona przez fanów na silniku do drugiej części sagi. Data premiery Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka została właśnie ujawniona po latach prac.

Historia Geralta nie będzie już kontynuowana, zgodnie z tym co zapowiedziało CD Projekt.Jeśli powstanie Wiedźmin 4, to bohaterem na pewno nie będzie Biały Wilk. Nie oznacza to, że gracze nie dostaną szansy wcielenia się Geralta w nowych misjach. Co więcej, szansa ta nadejdzie już niedługo.

Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka, to mod do Wiedźmina 2

Gracze chętnie rozwijają gry, gdy tylko dostaną do tego narzędzia. Społeczność fanów zgromadzona wokół Wiedźmina jest duża, a druga część sagi umożliwiała tworzenie modów i dodatków, co zaowocowało powstaniem modu Pożegnanie Białego Wilka.

Wiedźmin 3 był najlepiej ocenianą częścią serii, ale nie tak przystępną dla twórców dodatków jak "dwójka". Właśnie dlatego Pożegnanie Białego Wilka stworzono na silniku Wiedźmina 2. Dodatek traktował będzie o weselu Geralta oraz Yennefer, na którym nie zabraknie innych najważniejszych protagonistów całej serii. Twórcy jednak nie ograniczyli się tylko do nowej historii. Wedle ich słów, do rozgrywki z Wiedźmina 2 dodano wiele nowych, urozmaicających elementów. Po wielu lat prac nareszcie dowiedzieliśmy się, kiedy dodatek trafi do graczy.

Zobacz wideo Nie tylko Wiedźmin 3 i CD Projekt. Polskie gry robią furorę na świecie [TOPtech]

Data premiery Wiedźmin: Pożegnanie Białego Wilka ujawniona

Mod pojawi się już 26 października. Będzie do pobrania za darmo, lecz tylko na PC. To dość normalne, gdyż rzadko gry na konsole pozwalają na tworzenie tak obszernych dodatków. Gra dostanie napisy w wielu językach, ale nie nagrano nowych linii dialogowych, gdyż znacznie by to podwyższyło koszta produkcji. Przy okazji zapowiedzi daty premiery wypuszczono zwiastun do produkcji. Jej losy możecie śledzić na kanale YT oraz profilu facebookowym.

 
Więcej o: