Cena PS5 wyciekła. Podstawowa wersja w cenie Xbox Series X, bez dysku nieco taniej

Cena PS5 została prawdopodobnie ujawniona przez hiszpańską sieć sklepów. Do jej rejestru obok innych konsol trafiły bowiem dwa nowe tajemnicze wpisy. Koszt PlayStation 5 ma być porównywalny do Xbox Series X.

Sony na środę 16 września zaplanowało kolejny pokaz PS5. Oficjalnie zaprezentowane mają zostać gry od firmy. Możliwe jednak, że na prezentacji pojawią się również kolejne informacje dot. samej konsoli. Sony mogło poczuć nóż na gardle, po tym jak datę premiery i cenę Xbox Series X oraz Series S ujawnił Microsoft. 

Jaka będzie cena PS5?

Mówiło się o wysokich kosztach, sięgających nawet 600 dolarów. Długo jednak doniesienia te nie zostały potwierdzone. Pojawiła się natomiast również informacja, że Sony będzie czekać na pierwszy ruch Microsoftu. To miało oznaczać, że Japończycy sami jeszcze nie zdecydowali, ile na start będzie kosztowało PS5. Redaktorzy Gamereactor niejako potwierdzili tę tezę, pisząc, że po ujawnieniu ceny Xbox Series X, Sony zdecydowało się obniżyć cenę PS5. Według ich najnowszych informacji PS5 zostało ostatecznie wycenione na 499 dolarów, a wersja PS5 All Digital na 399 dolarów. 

Informację tę potwierdza zapis rejestru ze sklepu El Corte Ingles. To jeden z największych hiszpańskich detalistów. Zdjęcie umieścił na Twitterze portal AllGames Delta. Do bazy danych dodano nowe konsole, obok Nintendo znalazły się urządzenia o kodowej nazwie "AUREA" oraz "ENIGMA". Ich koszt to 499,90 i 399,90 euro. Wszystko więc wskazuje na to, że będą to ostateczne ceny PS5  w dwóch zapowiadanych wersjach. 

Zobacz wideo Kultowe gry retro. Czy Wam też spędzały sen z powiek?

Kiedy premiera PS5?

PlayStation 5 ma mieć premierę w okresie świątecznym, ale Sony wciąż nie podało dokładnego dnia. Wiadomo jednak, że nie wszyscy zainteresowani zdołają od razu kupić konsolę. Japończycy zapowiedzieli, że przy premierze liczba PS5 będzie limitowana, a na preorder trzeba się zapisać wcześniej. 

Więcej o: